Bez Twojego wsparcia nie moglibyśmy działać. Dołącz do ponad 16 500 osób, które już nas wsparły.

Dzień Ziemi w Dallas i Dzień Polonii z Polską 2050

01 maja 2021
21:59

Również za granicą ekipy Polski 2050, jako jeden z „regionów” Stowarzyszenia, realizują działania odzwierciedlające inicjatywy z Polski, a także proponują własne.

Tak jest też w przypadku Dnia Ziemi. Spotkanie wolontariuszy i sympatyków ruchu Polska 2050 w USA odbyło się przed największym polskim sklepem „Taste of Poland” w Plano, w północnym Dallas. Wolontariusze rozdali około 50 torebek z nasionami polnych kwiatów.  To mieszkanka pięknych teksańskich polnych kwiatów, wśród których dominuje łubin… Bo to właśnie łubin jest kwiatem Teksasu, który zaczyna teraz rozkwitać na polach.
Każda torebka opatrzona była logo naszego ruchu. Torebki z nasionami rozeszły się bardzo szybko. „Wszyscy obdarowani chcieli sobie robić zdjęcia i pytali kiedy następnym razem będziemy organizować jakąś akcję” – relacjonuje Ludmiła Mitula, reprezentująca zarząd zagranicy w Polsce 2050. Kilka z obdarowanych nasionami osób wyraziła zainteresowanie i chęć bycia wolontariuszem w naszym ruchu.

„Cieszymy się, że na teksańską ziemię udało się przenieść pomysł rodem z Polski! Wspaniała akcja”- mówi Renata Coffey. „Teraz tylko czekamy aż nasze prezenty ukwiecą przydomowe trawniki i przysporzą nam kolejnych sympatykow”- dodaje Marta Chwiećko z Allen.

Jak przekonują organizatorzy, takie ekologiczne akcje warto organizować za granicą. Ta tematyka przyciąga i łączy. Następna akcja w Dallas już w najbliższy weekend z okazji Dnia Polonii, który jest 2 maja!

A poza tym, inne działania zaplanowane na Dzień Polonii:

Dzień Polonii – 2 maja

  • Wielka Brytania – spotkania piknikowe, wspólne polskie spacery (Birmingham, Londyn, Manchester)
  • USA– spotkania „polskie” w Dallas, Chicago, Kalifornia. Filmik z Polska 2050 USA pokazujący naszą działalność na terenie Stanów.
  • „Halo, tu Londyn” –  pierwszy próbny odcinek w Dobrym Radiu o tym, co w Londynie i na Wyspach Brytyjskich.

Działaj z nami

Bądź na bieżąco. Na swoją skrzynkę mailową otrzymasz informacje o naszych działaniach ogólnopolskich i lokalnych oraz możliwościach wspólnego działania.
Osoby mieszkające poza granicami Polski prosimy o podanie kodu pocztowego 00-000.

Pani/Pana dane osobowe pozyskiwane w związku z usługą newsletter/formularza rejestracyjnego na stronie www.polska2050.pl są przetwarzane przez Fundację Polska Od Nowa, jako administratora danych osobowych, z siedzibą przy ul. Sewerynów 6 lok. 16, 00-331 Warszawa, e-mail: [email protected] przez czas trwania zgody osoby uprawnionej.

Pani/ Pana dane osobowe mogą podlegać profilowaniu i zautomatyzowanemu przetwarzaniu lub być rzekazywane podmiotom trzecim, ponieważ administrator korzysta z narządzi technologicznych udostępnianych przez podmioty trzecie dla celów rozsyłania informacji i hostingu treści na stronie www.polska2050.pl [POLITYKA PRYWATNOŚCI].

Ma Pani/ Pan prawo:

a) do żądania od administratora danych dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także do sprzeciwu co do przetwarzania danych oraz ich przenoszenia,

b) do cofnięcia w dowolnym momencie udzielonej zgody na przetwarzanie danych osobowych – w takim przypadku nie wpływa to na przetwarzanie danych przed cofnięciem zgody,

Ma Pani/Pan prawo do wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych na naruszenie przez administratora danych zasad przetwarzania danych. Więcej informacji na temat celu i sposobu przetwarzania Pana/Pani danych osobowych znajduje się tutaj.

Kontakt z administratorem możliwy jest za pośrednictwem poczty na adres administratora wskazany powyżej lub elektronicznie poprzez e-mail: [email protected].

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności . Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi. Polityka prywatności.