Bez Twojego wsparcia nie moglibyśmy działać. Dołącz do ponad 17 900 osób, które już nas wsparły.

EKO-SPACER PO WIEDZĘ, RELACJE i CZYSTE OTOCZENIE

30 lipca 2020
17:39

W ostatni weekend lipca 2020 Ekipy Ruchu Polska 2050 z różnych zakątków województwa lubelskiego skrzyknęły się, aby razem zrobić małą, dobrą rzecz. W samym środku wakacji postanowili zorientować się, jak wyglądają tereny zielone i rekreacyjne, co mieszkańcy różnych miejscowości sądzą o poziomie czystości w swoim otoczeniu, co myślą o zmianach klimatu, problemach z niedostatkiem wody i – co niemniej istotne – poznać się nawzajem w gronie osób w żółtych koszulkach.

Akcję udało się zorganizować w 10 powiatach Lubelszczyzny. Wspólnie działania odbyły się w Białej Podlaskiej, Chełmie, Kraśniku, Lublinie, Łęcznej, Łomazach, Łukowie, Poniatowej, Radzyniu Podlaskim i Świdniku. Mimo okresu wakacyjnego, w akcji wzięło udział 84 osoby, wśród nich byli nie tylko liderzy i wolontariusze, ale także osoby, którym problemy środowiska są bliskie.

Podczas Eko-Spaceru uczestnicy przemierzyli ponad 63 kilometry i zebrali 100 worków śmieci.
Przy tej okazji udało się zlokalizować, a następnie zgłosić, kilka miejsc o charakterze małych, dzikich wysypisk śmieci oraz zaproponować ustawienie koszy na śmieci w miejscach szczególnie brudnych, gdzie przebywa dużo osób, ponieważ ciągle jednak na tym terenie zauważa się brak tych małych elementów miejskiej architektury.

Wiele osób napotkanych przez Ekipę podczas Eko-Spaceru było zdziwionych taką akcją, ale wolontariusze spotkali się także z dużą sympatią mieszkańców. Niektórzy spontanicznie włączali się do pomocy.

W wielu miejscowościach akcja przybrała różnorodne formy. W Chełmie spacer z dziećmi, zakończony był wręczeniem kolorowych dyplomów. W Białej Podlaskiej powstał film, który w swoim czasie bił rekordy oglądalności na lubelskim profilu Ekipy Ruchu Polska 2050.
Wszędzie udało się nawiązać współpracę z lokalnymi władzami, które najczęściej wspierały działanie poprzez podarowanie worków, a po akcji zajmowały się zagospodarowaniem zebranych śmieci.

Wszystkim uczestnikom Eko-Spaceru gratulujemy akcji i czekamy na kolejne kilometry czystej Lubelszczyzny.

https://www.facebook.com/PL2050lubelskie

Działaj z nami

Bądź na bieżąco. Na swoją skrzynkę mailową otrzymasz informacje o naszych działaniach ogólnopolskich i lokalnych oraz możliwościach wspólnego działania.
Osoby mieszkające poza granicami Polski prosimy o podanie kodu pocztowego 00-000.

Pani/Pana dane osobowe pozyskiwane w związku z usługą newsletter/formularza rejestracyjnego na stronie www.polska2050.pl są przetwarzane przez Fundację Polska Od Nowa, jako administratora danych osobowych, z siedzibą przy ul. Sewerynów 6 lok. 16, 00-331 Warszawa, e-mail: [email protected] przez czas trwania zgody osoby uprawnionej.

Pani/ Pana dane osobowe mogą podlegać profilowaniu i zautomatyzowanemu przetwarzaniu lub być rzekazywane podmiotom trzecim, ponieważ administrator korzysta z narządzi technologicznych udostępnianych przez podmioty trzecie dla celów rozsyłania informacji i hostingu treści na stronie www.polska2050.pl [POLITYKA PRYWATNOŚCI].

Ma Pani/ Pan prawo:

a) do żądania od administratora danych dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także do sprzeciwu co do przetwarzania danych oraz ich przenoszenia,

b) do cofnięcia w dowolnym momencie udzielonej zgody na przetwarzanie danych osobowych – w takim przypadku nie wpływa to na przetwarzanie danych przed cofnięciem zgody,

Ma Pani/Pan prawo do wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych na naruszenie przez administratora danych zasad przetwarzania danych. Więcej informacji na temat celu i sposobu przetwarzania Pana/Pani danych osobowych znajduje się tutaj.

Kontakt z administratorem możliwy jest za pośrednictwem poczty na adres administratora wskazany powyżej lub elektronicznie poprzez e-mail: [email protected].

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności . Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi. Polityka prywatności.