Bez Twojego wsparcia nie moglibyśmy działać. Dołącz do ponad 15 000 osób, które już nas wsparły.

Już 10 Kół Powiatowych w strukturach Polski 2050 na Dolnym Śląsku

06 kwietnia 2021
12:52
Zgodnie ze statutem Stowarzyszenia, w strukturach Dolnego Śląska zawiązało się już 10 Kół Powiatowych, które poszerzają zakres aktywnego działania całego ruchu.

 

Praca całego regionu przyczynia się do szybkiego rozszerzenia formalnych struktur na Dolnym Śląsku. 30 marca 2021 roku Zarząd regionu dolnośląskiego podjął uchwałę o powołaniu Koła Powiatowego Stowarzyszenia Polska 2050 powiatu oleśnickiego. Od powołania pierwszego dolnośląskiego Koła Powiatowego w powiecie wałbrzyskim minęły ok. 2 miesiące, a w strukturach Dolnego Śląska zawiązało się już 10 Kół Powiatowych, które poszerzają zakres aktywnego działania całego ruchu.

Członkowie i Wolontariusze z Dolnego Śląska na co dzień angażują się w liczne akcje społeczne i obywatelskie realizowane zarówno na poziomie pojedynczych miejscowości, jak i szerszej współpracy w ramach powiatów i projektach międzypowiatowych. W marcu zorganizowane zostały 2 duże akcje:

 • międzypowiatowa zbiórka rzeczowa dla Wojewódzkiego Szpitala Psychiatrycznego w Złotoryi (w akcję zaangażowali się wolontariusze z 14 powiatów województwa),
 • powiatowa zbiórka “Kartony Pomocy” dla pacjentów szpitali w Oleśnicy i Sycowie.

Wolontariusze angażują się również w zbiórki internetowe, np. stworzenie “Serca Bolesławca 2050” do zbiórki nakrętek, a także inicjują okolicznościowe akcje, jak np. rozdawanie żółtych kwiatów z okazji Dnia Kobiet w ośrodkach pomocy społecznej i organizując darmowe szkolenia na strzelnicy dla kobiet. 

Przedstawiciele całego województwa deklarują dalsze działania, m.in. ekospacery. Z okazji rozpoczynającej się wiosny, zorganizowano dotąd 6 ekospacerów m.in. we Wrocławiu, Głogowie, Jelczu-Laskowicach, Środzie Śląskiej, Szczytnicy oraz Oleśnicy. Są one okazją zarówno do aktywności i integracji lokalnych społeczności, a przede wszystkim, posprzątania okolicy z odpadów. 

Do 30 marca na Dolnym Śląsku powołanych zostało już 10 Kół Powiatowych Stowarzyszenia Polska 2050 w następujących powiatach:

 • powiat bolesławiecki
 • powiat dzierżoniowski
 • powiat głogowski
 • powiat Jelenia Góra (miasto)
 • powiat kłodzki
 • powiat oleśnicki
 • powiat oławski
 • powiat średzki
 • powiat świdnicki
 • powiat wałbrzyski 

Do podstawowych kompetencji Kół Powiatowych w strukturach Stowarzyszenia Polska 2050 należą rozwój struktur powiatowych, koordynacja akcji społecznych oraz organizacja i rozpoznanie struktur politycznych oraz społecznych na terenie powiatu. Mamy nadzieję, że powołanie kolejnych Kół Powiatowych to tylko kwestia czasu. 

Działaj z nami

Bądź na bieżąco. Na swoją skrzynkę mailową informacje o naszych działaniach ogólnopolskich i lokalnych oraz możliwościach wspólnego działania.
Osoby mieszkające poza granicami Polski prosimy o podanie kodu pocztowego 00-000.

Pani/Pana dane osobowe pozyskiwane w związku z usługą newsletter/formularza rejestracyjnego na stronie www.polska2050.pl są przetwarzane przez Fundację Polska Od Nowa, jako administratora danych osobowych, z siedzibą przy ul. Sewerynów 6 lok. 16, 00-331 Warszawa, e-mail: [email protected] przez czas trwania zgody osoby uprawnionej.

Pani/ Pana dane osobowe mogą podlegać profilowaniu i zautomatyzowanemu przetwarzaniu lub być rzekazywane podmiotom trzecim, ponieważ administrator korzysta z narządzi technologicznych udostępnianych przez podmioty trzecie dla celów rozsyłania informacji i hostingu treści na stronie www.polska2050.pl [POLITYKA PRYWATNOŚCI].

Ma Pani/ Pan prawo:

a) do żądania od administratora danych dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także do sprzeciwu co do przetwarzania danych oraz ich przenoszenia,

b) do cofnięcia w dowolnym momencie udzielonej zgody na przetwarzanie danych osobowych – w takim przypadku nie wpływa to na przetwarzanie danych przed cofnięciem zgody,

Ma Pani/Pan prawo do wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych na naruszenie przez administratora danych zasad przetwarzania danych. Więcej informacji na temat celu i sposobu przetwarzania Pana/Pani danych osobowych znajduje się tutaj.

Kontakt z administratorem możliwy jest za pośrednictwem poczty na adres administratora wskazany powyżej lub elektronicznie poprzez e-mail: [email protected].

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności . Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi. Polityka prywatności.