Bez Twojego wsparcia nie moglibyśmy działać. Dołącz do ponad 15 000 osób, które już nas wsparły.

Kolejne osoby z województwa łódzkiego dołączają do Ruchu Polska 2050

02 marca 2021
11:56

W łódzkie struktury włączyło się 6 nowych członków: Są to: Paweł Drążczyk, radny Sejmiku Województwa Łódzkiego, Bartosz Serenda, Radny Powiatu Kutnowskiego, Bartosz Zalega, Radny w Gminie Aleksandrów Łódzki, Renata Uznańska-Bartoszek, radna Łódzkiej Wojewódzkiej Rady Działalności Pożytku Publicznego, Renata Gostyńska, działaczka społeczna, Przemysław Owczarek, menadżer kultury i działacz społeczny, Ewa Szymanowska, członkini zarządu województwa łódzkiego Stowarzyszenia Polska 2050.

Paweł Drążczyk – radny Sejmiku Województwa Łódzkiego. Absolwent I LO im. M. Kopernika w Łodzi, ukończył studia na kierunku zarządzania w logistyce a następnie studia podyplomowe z zarządzania nieruchomościami. Posiadacz ministerialnej licencji zarządcy nieruchomości Prowadzi stowarzyszenie, które działa na rzecz mieszkańców Łodzi, jako radny Sejmiku Wojewódzkiego wspiera inicjatywy społeczne w województwie łódzkim. Jest głęboko przekonany, że w życiu publicznym najlepsze efekty daje praca zespołowa.

Bartosz Serenda – samorządowiec, radny Rady Powiatu w Kutnie, w latach 2010 – 2014 najmłodszy radny Rady Miasta Kutno, od 2014 do teraz jeden z najmłodszych radnych Rady Powiatu. Były przewodniczący SLD w Kutnie i powiecie kutnowskim. Zwolennik państwa opiekuńczego welfarestate i ograniczenia przywilejów elit. Ukończył pierwszą edycję lewicowej szkoły liderów – Akademii Demokracji Socjalnej. Zawodowo PRowiec i trener komunikacji. Absolwent London School of Public Relations.

Bartosz Zalega – radny w Gminie Aleksandrów Łódzki. Do samorządu trafił po okresie kilkuletniej pracy na rzecz lokalnej społeczności Rąbienia, startując z listy bezpartyjnego komitetu KW Lubię Aleksandrów. Do dzisiaj pozostaje niezależny, zarówno od rządzącej gminą PO, jak i opozycyjnego PIS. W działalności publicznej stawia na dwa główne kierunki, pracę społeczną mającą na celu angażowanie mieszkańców w lokalne sprawy oraz kontroli miejscowych władz samorządowych.

Renata Uznańska-Bartoszek – radna Rady Miejskiej w Pabianicach w latach 2010- 2014, obecnie radna czwartej kadencji Łódzkiej Wojewódzkiej Rady Działalności Pożytku Publicznego. Pabianiczanka, przedsiębiorczyni, aktywistka, działaczka społeczna na rzecz seniorów, zwierząt, wspierająca osoby słabsze i wykluczone społecznie. Od 2014 roku buduje od podstaw organizacje pozarządową „Forum Odpowiedzialnych Pabianiczan”, która działa na rzecz włączania osób starszych w aktywności obywatelskie, popularyzację działań społecznych wśród seniorów i wzmocnienie ich głosu w debacie publicznej.

Renata Gostyńska – lokalna działaczka społeczna, członkini fundacji działającej lokalnie na rzecz kultury, wolontariuszka Szlachetnej Paczki. Włącza się w indywidualną pomoc osobom starszym, a także inicjatywom związanych z tzw. sprzątaniem świata.Jako mieszkanka uczestniczy w obradach komisji rady miejskiej, zgłaszam problemy i sugeruję ich rozwiązania, wnioski do aleksandrowskiego budżetu obywatelskiego. Bliskie jej tematy to: ekologia, transport publiczny i rowerowy oraz jawność działań Jednostek Samorządu Terytorialnego.

Przemysław Owczarek – z zawodu antropolog kultury, doktor nauk humanistycznych w zakresie historii, muzealnik, pisarz, animator, redaktor, menadżer kultury i działacz społeczny. Były dyrektor Domu Literatury, w Łodzi. Redaktor Kwartalnika Artystyczno-Literackiego „Arterie”, freelancer.

Ewa Szymanowska – działaczka społeczna, wolontariuszka w jednym z łódzkich domów dziecka. Od niedawna rodzic zastępczy. Nigdy nie była członkiem żadnej partii. Zaangażowała się w kampanię prezydencką Szymona Hołowni. Obecnie jest członkinią zarządu województwa łódzkiego Stowarzyszenia Polska 2050. Absolwentka Wydziału Zarządzania Uniwersytetu Łódzkiego oraz studiów podyplomowych z PRu. Była Kanclerzem w Akademii Humanistyczno-Ekonomicznej w Łodzi, wieloletnim pracownikiem sektora bankowego.

 

Działaj z nami

Bądź na bieżąco. Na swoją skrzynkę mailową informacje o naszych działaniach ogólnopolskich i lokalnych oraz możliwościach wspólnego działania.
Osoby mieszkające poza granicami Polski prosimy o podanie kodu pocztowego 00-000.

Pani/Pana dane osobowe pozyskiwane w związku z usługą newsletter/formularza rejestracyjnego na stronie www.polska2050.pl są przetwarzane przez Fundację Polska Od Nowa, jako administratora danych osobowych, z siedzibą przy ul. Sewerynów 6 lok. 16, 00-331 Warszawa, e-mail: [email protected] przez czas trwania zgody osoby uprawnionej.

Pani/ Pana dane osobowe mogą podlegać profilowaniu i zautomatyzowanemu przetwarzaniu lub być rzekazywane podmiotom trzecim, ponieważ administrator korzysta z narządzi technologicznych udostępnianych przez podmioty trzecie dla celów rozsyłania informacji i hostingu treści na stronie www.polska2050.pl [POLITYKA PRYWATNOŚCI].

Ma Pani/ Pan prawo:

a) do żądania od administratora danych dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także do sprzeciwu co do przetwarzania danych oraz ich przenoszenia,

b) do cofnięcia w dowolnym momencie udzielonej zgody na przetwarzanie danych osobowych – w takim przypadku nie wpływa to na przetwarzanie danych przed cofnięciem zgody,

Ma Pani/Pan prawo do wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych na naruszenie przez administratora danych zasad przetwarzania danych. Więcej informacji na temat celu i sposobu przetwarzania Pana/Pani danych osobowych znajduje się tutaj.

Kontakt z administratorem możliwy jest za pośrednictwem poczty na adres administratora wskazany powyżej lub elektronicznie poprzez e-mail: [email protected].

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności . Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi. Polityka prywatności.