INSTYTUT STRATEGIE 2050 RUSZA Z KONSULTACJAMI SPOŁECZNYMI ZAŁOŻEŃ DO USTAWY O JAWNOŚCI FINANSOWANIA DZIAŁALNOŚCI POLITYCZNEJ

17 września 2020
11:29

17 września Instytut Strategie 2050 rozpoczął konsultacje społeczne dotyczące założeń do ustawy „O jawności finansowania działalności politycznej”, zgodnie z obietnicą złożoną przez Szymona Hołownię na konferencji prasowej 4 września.

Jest to konstruktywna odpowiedź na sierpniowe wydarzenia w Sejmie, kiedy to posłowie – zarówno głosami koalicji rządzącej jak i znaczącej większości opozycji – przegłosowali skandaliczne podwyżki dla siebie i innych urzędników państwowych. Po głośnym proteście społecznym, Senat ustawę wyrzucił do kosza, ale problem pozostał – eksperci Instytutu Strategie 2050 zaproponowali szereg rozwiązań w pierwszej kolejności – odnośnie jawności finansowania działalności politycznej.

Co roku z kieszeni podatników na biura posłów i senatorów, kluby parlamentarne i koła poselskie oraz partie polityczne przeznaczanych jest ponad 180 mln zł. Zdobycie informacji, na co konkretnie przeznaczane są te środki jest bardzo trudne a często – zupełnie niemożliwe. Musimy to zmienić.

Szymon Hołownia prześle w najbliższym czasie listy z zaproszeniem do udziału w konsultacjach do liderów wszystkich partii politycznych, a także do organizacji zajmujących się na co dzień tą problematyką. 

Zapraszamy do wzięcia udziału w konsultacjach wszystkich zainteresowanych – można wziąć w nich udział na stronie strategie2050.pl!

Konsultacje potrwają do 9 października 2020 r.

Działaj z nami

Bądź na bieżąco. Na swoją skrzynkę mailową informacje o naszych działaniach ogólnopolskich i lokalnych oraz możliwościach wspólnego działania.
Osoby mieszkające poza granicami Polski prosimy o podanie kodu pocztowego 00-000.

Pani/Pana dane osobowe pozyskiwane w związku z usługą newsletter/formularza rejestracyjnego na stronie www.polska2050.pl są przetwarzane przez Fundację Polska Od Nowa, jako administratora danych osobowych, z siedzibą przy ul. Sewerynów 6 lok. 16, 00-331 Warszawa, e-mail: [email protected] przez czas trwania zgody osoby uprawnionej.

Pani/ Pana dane osobowe mogą podlegać profilowaniu i zautomatyzowanemu przetwarzaniu lub być rzekazywane podmiotom trzecim, ponieważ administrator korzysta z narządzi technologicznych udostępnianych przez podmioty trzecie dla celów rozsyłania informacji i hostingu treści na stronie www.polska2050.pl [POLITYKA PRYWATNOŚCI].

Ma Pani/ Pan prawo:

a) do żądania od administratora danych dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także do sprzeciwu co do przetwarzania danych oraz ich przenoszenia,

b) do cofnięcia w dowolnym momencie udzielonej zgody na przetwarzanie danych osobowych – w takim przypadku nie wpływa to na przetwarzanie danych przed cofnięciem zgody,

Ma Pani/Pan prawo do wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych na naruszenie przez administratora danych zasad przetwarzania danych. Więcej informacji na temat celu i sposobu przetwarzania Pana/Pani danych osobowych znajduje się tutaj.

Kontakt z administratorem możliwy jest za pośrednictwem poczty na adres administratora wskazany powyżej lub elektronicznie poprzez e-mail: [email protected].

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności . Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi. Polityka prywatności.