Aleksandra Pawlik
Sytuacja w pediatrii na Opolszczyźnie jest tragiczna. Na 131 lekarzy, aż 56 ma 61 lat albo więcej! Jeżeli nie podjęte zostaną natychmiastowe działania, to za 10 lat 80% pediatrów na Opolszczyźnie przejdzie na emeryturę. Oddział szpitala w Ozimku był przez pewien czas prowadzony jednoosobowo przez 72 letniego lekarza. Czy chcemy, aby tak wyglądała opieka nad naszymi dziećmi?
Problemów systemu ochrony zdrowia w Polsce jest oczywiście więcej. Pracując w gabinecie rehabilitacji codziennie odsyłam pacjentów, którzy trafiają ze skierowaniami, informując ich, że na rehabilitację, której potrzebują od zaraz, muszą poczekać co najmniej 6 miesięcy. Ci, których nie stać na prywatną wizytę często opuszczają gabinet ze łzami w oczach. Tymczasem państwo nie robi nic, aby zaradzić tej sytuacji. To się musi wreszcie zmienić!
Jako mieszkanka Kędzierzyna-Koźla chciałabym także doprowadzić do przywrócenia dawnych kolejowych połączeń dalekobieżnych, które kiedyś jeździły przez moją miejscowość. Do 2010 roku Kędzierzyn-Koźle był jednym z największych węzłów kolejowych w Polsce południowej. Będę pracować, aby stał się nim ponownie: kolej to w końcu transport przyszłości.
O mnie
Nazywam się Aleksandra Pawlik. Urodziłam się i mieszkam w Kędzierzynie-Koźlu. Motywatorem, aby zamiast komentować polską rzeczywistość polityczną, wreszcie samemu coś z tym zrobić, była moja córka. W 2020 roku miała 17 lat i wprost powiedziała mi: “Jeśli nic się nie zmieni, to po szkole pakuję walizki i stąd wyjeżdżam. W obecnej Polsce nie widzę dla siebie miejsca”. Postanowiłam więc dołączyć do Polski 2050, aby budować Polskę, w której moja córka będzie mogła wreszcie czuć się dobrze.
Wykształcenie
Uniwersytet Opolski, kierunek ekonomia, specjalność: ekonomika i zarządzanie przedsiębiorstwem
Uniwersytet Opolski, kierunek zarządzanie i marketing
Doświadczenie
Pracownik administracyjny w gabinecie rehabilitacyjnym (2020- obecnie)
Referent/Starszy inspektor w Zakładzie Ubezpieczeń Społecznych (2008- 2020)
Pośrednik finansowy na rzecz EFL S.A. (2006-2008)