Łukasz Nazarko
Polska jest krajem bez ładu przestrzennego, zagospodarowanie przestrzenne to fikcja. Bez niego, nie możemy mówić o bezpieczeństwie. Dziś obywatel nie wie, budując dom pod lasem, czy zaraz go nie wytną, czy nie zostanie wysiedlony pod budowę drogi, czy obok nie powstanie nie powstanie wysypisko śmieci albo duża fabryka. Kwestia estetyki, funkcjonalności czy ochrony przyrody jest przy “planowaniu” lekceważona lub zupełnie pomijana. Chciałbym to zmienić: jako jako architekt mam mandat aby pokierować tymi zmianami.
O mnie
Od lat angażuje się społecznie: byłem drużynowym harcerskim, do dziś jestem instruktorem Związku Harcerstwa Polskiego w stopniu podharcmistrza, organizowałem liczne kursy, obozy i rejsy. Nadal aktywnie działam jako członek komendy Hufca Białystok. Ukończyłem 28. edycję Szkoły Liderów Politycznych, w swojej działalności polityczno-społecznej koncentruje się na tematyce architektury i urbanistyki, krajobrazu, ochrony przyrody oraz partycypacji społecznej.
Nadzoruje wszystkie procesy w obiekcie noclegowo-gastronomicznym na zamku w Tykocinie: organizuję liczne wydarzenia kulturalne, kulinarne i historyczne, m.in.: „Podlaskie Auto-Cafe”, „Szturm Zamku”, „Smaki Renesansu”, „Gęsina na św. Marcina”. Jestem pomysłodawca odtworzenia zapomnianego wypieku okolic białostocczyzny „Bialysa”, który w 2020 r. został wpisany na Listę Produktów Tradycyjnych.
Wykształcenie
Studia magisterskie na kierunku: Budownictwo Politechniki Białostockiej (2014)
Studia jednolite magisterskie na kierunku: Architektura i Urbanistyka Politechniki Gdańskiej (2011)
Doświadczenie
Manager zamku w Tykocinie (2015 – obecnie)
Instruktor Związku Harcerstwa Polskiego (2001 – obecnie)
Asystent Architekta, Arch-ito (2013 – 2015)
Inżynier Budowy, Anatex (2011- 2013)
Członek wydziałowej rady studentów WAPG (2006 – 2008)