Bez Twojego wsparcia nie moglibyśmy działać. Dołącz do 23 679 osób, które już nas wsparły.

Małopolskie: #PoznajMySię w Tarnowie. Rozpoczęła się trasa po małopolskich powiatach

19 lipca 2021
11:14

W sobotę, 10 lipca, w Tarnowie odbyła się pierwsza w Małopolsce odsłona cyklu #PoznajMySię – ogólnokrajowej serii otwartych spotkań Stowarzyszenia Polska 2050 i członków pozostałych dwóch filarów Ruchu Polska 2050 (struktury polityczne oraz Instytut Strategie 2050) z mieszkańcami miast i miasteczek w każdym powiecie.

W ramach akcji wolontariusze z Tarnowa i okolic przygotowali sadzonki dębów i rozdali je spacerowiczom w Parku Strzeleckim. W ten sposób samosiejki dębów rosnące w parku uniknęły skoszenia, a mieszkańcy regionu zyskali sadzonki do posadzenia we własnym ogródku. W sobotę rozdano 50 sadzonek, ale docelowo będzie ich 2050, jak zapewniają pomysłodawcy akcji – radni Rady Miejskiej w Tarnowie, Piotr Górnikiewicz i Tomasz Żmuda. Wiele osób wypoczywających w parku było pozytywnie zaskoczonych taką inicjatywą. 

W wydarzeniu wziął udział poseł na Sejm RP Mirosław Suchoń, związany z Ruchem Polska 2050.

„Jeżeli nie zatrzymamy zmian klimatu, to nasze dzieci i nasze wnuki będą żyły w świecie, który nie będzie się nadawał do życia. I dlatego już teraz robimy pierwszy krok. Tutaj bierzemy sadzonki, spotykamy się z mieszkańcami Tarnowa i przekazujemy je mieszkańcom. One będą rosły, natomiast my jako ruch będziemy podejmować kolejne działania – zarówno oddolne, jak i parlamentarne, aby chronić przyrodę i zatrzymać negatywne zmiany w klimacie” – powiedział Suchoń podczas spotkania. „Będziemy reformować nasze państwo, prowadzić do transformacji energetycznej. Myślę, że te dęby, przygotowane przez wolontariuszy, wyrosną i również pomogą walczyć o to, co jest dla nas najważniejsze: o życie w pięknym, niezniszczonym przez paliwa kopalne świecie”– podkreślił Suchoń.

Spotkanie w ramach cyklu #PoznajmySię było również dobrą okazją do podjęcia kolejnego kroku w budowaniu struktur Stowarzyszenia Polska 2050 w Małopolsce. W obecności przedstawicieli małopolskiego zarządu – Moniki Motyczyńskiej, Dariusza Badurskiego oraz Łukasza Boćka – w mieście Tarnowie oraz w powiecie tarnowskim zawiązano dwa koła powiatowe. Utworzenie kół powiatowych jest istotne również z punktu widzenia zaplanowanych na jesień wewnętrznych wyborów. 

Podobne spotkania odbędą się w ciągu najbliższych tygodni w kolejnych powiatach Małopolski. Kalendarium zrealizowanych i zaplanowanych wydarzeń można znaleźć na specjalnie dedykowanej stronie internetowej #PoznajMySię

Tekst: Jolanta Nosek

Foto: Tomasz Schenk

 

Działaj z nami

Bądź na bieżąco. Na swoją skrzynkę mailową otrzymasz informacje o naszych działaniach ogólnopolskich i lokalnych oraz możliwościach wspólnego działania.
Osoby mieszkające poza granicami Polski prosimy o podanie kodu pocztowego 00-000.

Pani/Pana dane osobowe pozyskiwane w związku z usługą newsletter/formularza rejestracyjnego na stronie www.polska2050.pl są przetwarzane przez Fundację Polska Od Nowa, jako administratora danych osobowych, z siedzibą przy ul. Sewerynów 6 lok. 16, 00-331 Warszawa, e-mail: [email protected] przez czas trwania zgody osoby uprawnionej.

Pani/ Pana dane osobowe mogą podlegać profilowaniu i zautomatyzowanemu przetwarzaniu lub być rzekazywane podmiotom trzecim, ponieważ administrator korzysta z narządzi technologicznych udostępnianych przez podmioty trzecie dla celów rozsyłania informacji i hostingu treści na stronie www.polska2050.pl [POLITYKA PRYWATNOŚCI].

Ma Pani/ Pan prawo:

a) do żądania od administratora danych dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także do sprzeciwu co do przetwarzania danych oraz ich przenoszenia,

b) do cofnięcia w dowolnym momencie udzielonej zgody na przetwarzanie danych osobowych – w takim przypadku nie wpływa to na przetwarzanie danych przed cofnięciem zgody,

Ma Pani/Pan prawo do wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych na naruszenie przez administratora danych zasad przetwarzania danych. Więcej informacji na temat celu i sposobu przetwarzania Pana/Pani danych osobowych znajduje się tutaj.

Kontakt z administratorem możliwy jest za pośrednictwem poczty na adres administratora wskazany powyżej lub elektronicznie poprzez e-mail: [email protected].

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności . Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi. Polityka prywatności.