Na co Polska 2050 przeznacza środki finansowe zebrane w zbiórce publicznej?

06 listopada 2020
18:47

Ruch Polska 2050 to Ruch tworzony oddolnie przez wolontariuszy, których połączyła idea budowania nowej Polski. Polski zielonej, demokratycznej i solidarnej. Ruch ten jest absolutnym ewenementem na skalę Polski. Powstał jako start-up, finansowany wpłatami darczyńców, utożsamiającymi się z działaniami ruchu. Nasze istnienie jest możliwe tylko i wyłącznie dzięki wsparciu tysięcy ludzi w całej Polsce.

Zebrane fundusze przeznaczamy na codzienną działalność ruchu:

  • Funkcjonowanie Instytutu Strategie 2050, w szczególności: przygotowywanie specjalistycznych raportów analitycznych, opinii, ekspertyz, zaleceń i rekomendacji dotyczących bieżącej sytuacji w Polsce, a także założeń do projektów ustaw oraz zatrudnianie ekspertów zewnętrznych.
  • Nieustanną budowę Stowarzyszenia Polska 2050, w tym utrzymanie struktury regionalnej, czyli koszty biur we wszystkich miastach wojewódzkich Polski oraz wynagrodzenie koordynatora, zarządzającego pracą każdego biura.
  • Aktywność biura prasowego, organizację konferencji prasowych, profesjonalną obsługę multimedialną, zapewnienie obecności członków Ruchu Polska 2050 w mediach, utrzymywanie relacji z sympatykami Ruchu na platformach społecznościowych (Facebook, Instagram, Twitter, YouTube).
  • Pracę ekspertów Biura Informacji Sejmowych, którzy na bieżąco monitorują prace legislacyjne w parlamencie, a także przygotowują poprawki do ustaw, stanowiska i komentarze Ruchu do projektów ustaw, opracowują również zapytania i interpelacje poselskie.
  • Rozwój i bieżące funkcjonowanie Dobrego Radia – internetowej stacji radiowej, rozpowszechniającej wartości, jakimi kieruje się Ruch Polska 2050, a także komunikującej aktywność jego członków w Polsce i na świecie. Koszty obejmują m.in. zakup i utrzymanie sprzętu, koszt serwerów, koszt dostępu do internetu, koszty oprogramowania, opłaty licencyjne i opłaty ZAIKS, nagrania lektorskie, a także bieżące wydatki związane z utrzymaniem studia.
  • Prowadzenie projektów regionalnych i ogólnopolskich obejmujących: szkolenia i warsztaty w ramach programu Liderzy 2050, Kontraktów Obywatelskich, program Edukacja dla Przyszłości czy  akcji #2050 maseczek.
  • Utrzymanie zespołu centralnego (około 20 osób), organizującego funkcjonowanie całego Ruchu w Polsce. Członkowie zespołu zajmują się m.in.  kwestiami organizacyjnymi, koordynacją pracy w regionach, komunikacją, public relations, kwestiami prawnymi, koordynacją prac Instytutu Strategie 2050, logistyką i administracją, grafiką i produkcjami multimedialnymi.

W całej Polsce działa też charytatywnie ponad 21 000 wolontariuszy, którym zapewniamy wsparcie i materiały.

Działaj z nami

Bądź na bieżąco. Na swoją skrzynkę mailową informacje o naszych działaniach ogólnopolskich i lokalnych oraz możliwościach wspólnego działania.
Osoby mieszkające poza granicami Polski prosimy o podanie kodu pocztowego 00-000.

Pani/Pana dane osobowe pozyskiwane w związku z usługą newsletter/formularza rejestracyjnego na stronie www.polska2050.pl są przetwarzane przez Fundację Polska Od Nowa, jako administratora danych osobowych, z siedzibą przy ul. Sewerynów 6 lok. 16, 00-331 Warszawa, e-mail: [email protected] przez czas trwania zgody osoby uprawnionej.

Pani/ Pana dane osobowe mogą podlegać profilowaniu i zautomatyzowanemu przetwarzaniu lub być rzekazywane podmiotom trzecim, ponieważ administrator korzysta z narządzi technologicznych udostępnianych przez podmioty trzecie dla celów rozsyłania informacji i hostingu treści na stronie www.polska2050.pl [POLITYKA PRYWATNOŚCI].

Ma Pani/ Pan prawo:

a) do żądania od administratora danych dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także do sprzeciwu co do przetwarzania danych oraz ich przenoszenia,

b) do cofnięcia w dowolnym momencie udzielonej zgody na przetwarzanie danych osobowych – w takim przypadku nie wpływa to na przetwarzanie danych przed cofnięciem zgody,

Ma Pani/Pan prawo do wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych na naruszenie przez administratora danych zasad przetwarzania danych. Więcej informacji na temat celu i sposobu przetwarzania Pana/Pani danych osobowych znajduje się tutaj.

Kontakt z administratorem możliwy jest za pośrednictwem poczty na adres administratora wskazany powyżej lub elektronicznie poprzez e-mail: [email protected].

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności . Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi. Polityka prywatności.