Bez Twojego wsparcia nie moglibyśmy działać. Dołącz do 35 794 osób, które już nas wsparły.

Paulina Hennig-Kloska

Absolwentka Uniwersytetu im. Adam Mickiewicza oraz Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu. Politolożka i ekonomistka z kilkunastoletnim doświadczeniem w zarządzaniu biznesem. W czasie studiów pracowała jako dziennikarka radiowa, później związana z biznesem pełniła rolę dyrektora Centrum Biznesowego jednego z banków komercyjnych oraz dyrektora generalnego w spółce prawa handlowego. Posłanka VIII i IX kadencji Sejmu RP pracuje w sejmowej Komisji Finansów Publicznych i sejmowej Komisji Zdrowia.

O swojej pracy w Parlamencie:
W Sejmie pracuję w Komisji Finansów Publicznych, w której powierzono mi funkcję przewodniczącej stałej Podkomisji ds. monitorowania wydatkowania środków unijnych. Moim celem jest zwiększenie efektywności pracy administracji państwowej, a przez to wydatkowania środków publicznych, także tych w obszarze europejskim. Jako członkini Komisji Zdrowia zajmuję się także finansami publicznymi wydatkowanymi na opiekę zdrowotną, zabiegając o zwiększenie nakładów na ochronę zdrowia i życia Polek i Polaków oraz poprawę jakości wydatkowania środków gospodarowanych przez Narodowy Fundusz Zdrowia. Musimy w Polsce zdecydowanie skrócić czas oczekiwania na wizytę u lekarza specjalisty oraz podnieść jakość świadczonych usług zdrowotnych.

Z mojej inicjatywy powołano w Sejmie Zespół ds. Ochrony Pojezierza Wielkopolskiego, którego jestem przewodniczącą. Chcę podkreślić, że praca na rzecz tego zespołu pozwoliła mi priorytetowo potraktować problem postępującej degradacji wielkopolskich jezior, powtarzającej się corocznie suszy oraz stepowienia ziem wielkopolskich. Działający przy grupie parlamentarnej zespół naukowy składający się z wybitnych ekspertów z dziedziny hydrologii i biologii w pierwszej kolejności zajął się problemem odbudowy zasobów wodnych na terenie Pojezierza Gnieźnieńskiego. W tym celu pozyskaliśmy fundusze na opracowanie stosownych projektów, które wskażą możliwe kierunki działań. W regionie Wielkopolski aktywnie działam na rzecz ekologii, zależy mi na zmniejszeniu ilości produkowanych śmieci, likwidacji nielegalnych wysypisk, poprawie jakości powietrza oraz transformacji energetycznej. W najbliższych latach Polska musi przestawić się na energię zeroemisyjną z czystych źródeł.

W IX kadencji Sejmu dołączyłam również do grona członków zespołów parlamentarnych ds. Bezpieczeństwa Drogowego, Sprawiedliwej Transformacji Energetycznej, Zdrowia Publicznego, ds. Środowiska, Energii, Klimatu oraz Praw Dziecka.
Nadal uważam, że państwo powinno bardziej wspierać przedsiębiorców, formułować mniej restrykcyjne prawo, sprzyjające tworzeniu miejsc pracy, poprawić jakość usług publicznych oraz zreformować system edukacji. Jestem za bezwzględną walką z korupcją i kumoterstwem oraz ograniczeniem wpływów lobbystów.

W życiu prywatnym jestem szczęśliwą mamą dwóch córek oraz mogę liczyć na wsparcie i wyrozumiałość męża.

Działaj z nami

Bądź na bieżąco. Na swoją skrzynkę mailową otrzymasz informacje o naszych działaniach ogólnopolskich i lokalnych oraz możliwościach wspólnego działania.
Osoby mieszkające poza granicami Polski prosimy o podanie kodu pocztowego 00-000.

Pani/Pana dane osobowe pozyskiwane w związku z usługą newsletter/formularza rejestracyjnego na stronie www.polska2050.pl są przetwarzane przez Fundację Polska Od Nowa, jako administratora danych osobowych, z siedzibą przy ul. Warecka 8/67, 00-040 Warszawa, e-mail: [email protected] przez czas trwania zgody osoby uprawnionej.

Pani/ Pana dane osobowe mogą podlegać profilowaniu i zautomatyzowanemu przetwarzaniu lub być rzekazywane podmiotom trzecim, ponieważ administrator korzysta z narządzi technologicznych udostępnianych przez podmioty trzecie dla celów rozsyłania informacji i hostingu treści na stronie www.polska2050.pl [POLITYKA PRYWATNOŚCI].

Ma Pani/ Pan prawo:

a) do żądania od administratora danych dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także do sprzeciwu co do przetwarzania danych oraz ich przenoszenia,

b) do cofnięcia w dowolnym momencie udzielonej zgody na przetwarzanie danych osobowych – w takim przypadku nie wpływa to na przetwarzanie danych przed cofnięciem zgody,

Ma Pani/Pan prawo do wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych na naruszenie przez administratora danych zasad przetwarzania danych. Więcej informacji na temat celu i sposobu przetwarzania Pana/Pani danych osobowych znajduje się tutaj.

Kontakt z administratorem możliwy jest za pośrednictwem poczty na adres administratora wskazany powyżej lub elektronicznie poprzez e-mail: [email protected].

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności . Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi. Polityka prywatności.