Bez Twojego wsparcia nie moglibyśmy działać. Dołącz do 35 794 osób, które już nas wsparły.

Róża Thun

Urodzona w Krakowie. Od 12 lat Posłanka do Parlamentu Europejskiego z Małopolski i Świętokrzyskiego. Prezes Polskiej Fundacji Roberta Schumana w latach 1992-2005. Inicjatorka i organizatorka obywatelskiej kampanii przed referendum w sprawie wstąpienia Polski do Unii Europejskiej w 2004 r. Pomysłodawczyni m.in. Parady Schumana.
Obecnie wiceprzewodnicząca Komisji Rynku Wewnętrznego i Ochrony Konsumentów. Jej największym osiągnieciem jest doprowadzenia do zniesienia dodatkowych opłat za roaming w UE.
Konsekwentnie broni praworządności w Polsce. Jest sygnatariuszką wszystkich najważniejszych rezolucji Parlamentu Europejskiego, wzywających rząd Polski do przestrzegania rządów prawa, ochrony niezawisłego sądownictwa oraz praw obywatelskich.
Zaangażowana w sprawy ochrony klimatu, interweniuje w szeregu sprawach dotyczących środowiska naturalnego m.in. dot. Kopalni Turów, przekopu Mierzei Wiślanej, ochrony Puszczy Białowieskiej. Pracuje także nad przepisami dot. rozwoju gospodarki o obiegu zamkniętym oraz ograniczeniu ilości odpadów elektronicznych. W tym celu pracuje nad przepisami dot. jednolitej ładowarki.
W latach 2011, 2013, 2017 została wybrana Europosłanką Roku w kategorii rynek wewnętrzny i sprawy konsumenckie, a w 2014 roku w kategorii polityka internetowa. Odznaczona m.in.: Krzyżem Oficerskim Orderu Odrodzenia Polski. Kawaler francuskiej Legii Honorowej od 2015 roku

Matka trzech córek i syna. Babcia dwóch wnucząt. Zna 4 języki obce: angielski, francuski, niemiecki i włoski.

Działaj z nami

Bądź na bieżąco. Na swoją skrzynkę mailową otrzymasz informacje o naszych działaniach ogólnopolskich i lokalnych oraz możliwościach wspólnego działania.
Osoby mieszkające poza granicami Polski prosimy o podanie kodu pocztowego 00-000.

Pani/Pana dane osobowe pozyskiwane w związku z usługą newsletter/formularza rejestracyjnego na stronie www.polska2050.pl są przetwarzane przez Fundację Polska Od Nowa, jako administratora danych osobowych, z siedzibą przy ul. Warecka 8/67, 00-040 Warszawa, e-mail: [email protected] przez czas trwania zgody osoby uprawnionej.

Pani/ Pana dane osobowe mogą podlegać profilowaniu i zautomatyzowanemu przetwarzaniu lub być rzekazywane podmiotom trzecim, ponieważ administrator korzysta z narządzi technologicznych udostępnianych przez podmioty trzecie dla celów rozsyłania informacji i hostingu treści na stronie www.polska2050.pl [POLITYKA PRYWATNOŚCI].

Ma Pani/ Pan prawo:

a) do żądania od administratora danych dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także do sprzeciwu co do przetwarzania danych oraz ich przenoszenia,

b) do cofnięcia w dowolnym momencie udzielonej zgody na przetwarzanie danych osobowych – w takim przypadku nie wpływa to na przetwarzanie danych przed cofnięciem zgody,

Ma Pani/Pan prawo do wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych na naruszenie przez administratora danych zasad przetwarzania danych. Więcej informacji na temat celu i sposobu przetwarzania Pana/Pani danych osobowych znajduje się tutaj.

Kontakt z administratorem możliwy jest za pośrednictwem poczty na adres administratora wskazany powyżej lub elektronicznie poprzez e-mail: [email protected].

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności . Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi. Polityka prywatności.