Bez Twojego wsparcia nie moglibyśmy działać. Dołącz do 32 773 osób, które już nas wsparły.

Szymon Hołownia

Prezes Stowarzyszenia Polska 2050

Poznaliście mnie jako dziennikarza, publicystę, założyciela organizacji charytatywnych i prowadzącego programy w telewizji. Fundacje Dobra Fabryka i Kasisi, teksty w „Tygodniku Powszechnym”, „Rzeczpospolitej” czy „Newsweeku”, program „Mam Talent”, a wcześniej religia.tv – te wszystkie rzeczy robiłem z fantastycznymi ludźmi, profesjonalistami. Dzięki temu bardzo szybko przekonałem się, że zasoby pojedynczego człowieka nie wystarczą, a dobro mnoży się dużo szybciej i skuteczniej, gdy pomysłem na jego robienie podzielisz się z innymi.

Pochodzę z Podlasia, którego krajobrazy i duch pogranicza, styku kultur, zawsze będą już częścią mnie. Już jako młody człowiek zacząłem zadawać sobie pytania o to, co można zrobić, by dobrze zmienić życie tych, którzy mają mniej? Dlatego już w liceum organizowaliśmy z grupą znajomych świetlice i wyjazdy na ferie dla dzieci z dysfunkcyjnych rodzin. W 2013 roku założyłem Fundację Kasisi, a rok później – Fundację Dobra Fabryka, która finansuje placówki medyczne, ośrodki leczenia głodu, szkoły, spółdzielnie m.in. w krajach Afryki. W Chinach współfinansujemy ambulatorium psychologiczne. W Bangladeszu i w Grecji wspieramy dzieci uchodźców przebywające w obozach. Docieramy z pomocą do 40 tys. osób rocznie. W Polsce wspieramy organizacje pracujące z osobami w kryzysie bezdomności. Fundacja Kasisi skupia się na finansowaniu największego w Zambii domu dziecka, w którym na stałe mieszka ponad dwieście osób. Za teksty dotyczące cierpienia i osób wykluczonych otrzymałem dwie nagrody Grand Press w 2006 i 2007 roku. W 2016 roku otrzymałem Odznakę Honorową za Zasługi dla Ochrony Praw Dziecka.

https://www.facebook.com/szymonholowniaoficjalny
https://twitter.com/szymon_holownia
https://www.youtube.com/c/SzymonHołowniaOficjalny
https://instagram.com/szymon.holownia

Działaj z nami

Bądź na bieżąco. Na swoją skrzynkę mailową otrzymasz informacje o naszych działaniach ogólnopolskich i lokalnych oraz możliwościach wspólnego działania.
Osoby mieszkające poza granicami Polski prosimy o podanie kodu pocztowego 00-000.

Pani/Pana dane osobowe pozyskiwane w związku z usługą newsletter/formularza rejestracyjnego na stronie www.polska2050.pl są przetwarzane przez Fundację Polska Od Nowa, jako administratora danych osobowych, z siedzibą przy ul. Warecka 8/67, 00-040 Warszawa, e-mail: [email protected] przez czas trwania zgody osoby uprawnionej.

Pani/ Pana dane osobowe mogą podlegać profilowaniu i zautomatyzowanemu przetwarzaniu lub być rzekazywane podmiotom trzecim, ponieważ administrator korzysta z narządzi technologicznych udostępnianych przez podmioty trzecie dla celów rozsyłania informacji i hostingu treści na stronie www.polska2050.pl [POLITYKA PRYWATNOŚCI].

Ma Pani/ Pan prawo:

a) do żądania od administratora danych dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także do sprzeciwu co do przetwarzania danych oraz ich przenoszenia,

b) do cofnięcia w dowolnym momencie udzielonej zgody na przetwarzanie danych osobowych – w takim przypadku nie wpływa to na przetwarzanie danych przed cofnięciem zgody,

Ma Pani/Pan prawo do wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych na naruszenie przez administratora danych zasad przetwarzania danych. Więcej informacji na temat celu i sposobu przetwarzania Pana/Pani danych osobowych znajduje się tutaj.

Kontakt z administratorem możliwy jest za pośrednictwem poczty na adres administratora wskazany powyżej lub elektronicznie poprzez e-mail: [email protected].

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności . Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi. Polityka prywatności.