Bez Twojego wsparcia nie moglibyśmy działać. Dołącz do 35 794 osób, które już nas wsparły.

Tomasz Zimoch

Rocznik 57, urodzony w Łodzi. Związany z osiedlem Stoki przez wiele lat. Zameldowany w Śródmieściu. Absolwent wydziału prawa Uniwersytetu Łódzkiego, aplikacja i zdany egzamin sędziowski. Od najmłodszych lat zakochany w sporcie. Z wielką żyłką nie tylko do gry, ale i przeprowadzania wnikliwych analiz i wywiadów. Pierwszym przepytywanym był tata, za mikrofon służył patyk. Pierwsze miłosne uniesienia w toalecie SP nr 139 i pierwsze zawodowe zauroczenie w studenckim radiu KIKS.

Po studiach praca dla rozgłośni regionalnej PR w Łodzi i prawdziwe zakochanie się w radiowych falach. 38 lat pracy w Pierwszym Programie PR. Przekazywanie radosnych, czasami mniej, informacji o sportowych osiągnięciach Polaków z aren całego świata. Sprawozdawca podczas 15 IO, 35 MŚ i wielu, wielu innych. Razem z Adamem Małyszem towarzyszył Polakom podczas niedzielnych obiadów, komentując fenomenalne skoki Wiślanina. Z Adamem Małyszem przeżył chyba najpiękniejszą przygodę zawodową. Orędownik ME rozegranych w Polsce i Ukrainie w 2012 roku. Nadzwyczajny motywator, który podczas tej imprezy, zaraził ludzi dobrej woli do uszycia polskiej sektorówki.

Najbardziej rozpoznawalny radiowy głos. Laureat nagrody Złoty Mikrofon (radiowy Nobel). Autor wielu nagradzanych reportaży radiowych. Odejście z pracy w radiu to jeden z ważniejszych momentów w życiu. Radio to była niemalże największa miłość. W 2016 roku, podczas wywiadu dla DGP, opowiedział o złej sytuacji w Polsce i mediach publicznych. Nie godził się na niszczenie wymiaru sprawiedliwości, na nękanie i zastraszanie pracowników radia. Zawieszenie i odwołanie z ekipy na ME we Francji i IO w Rio skutkowały wypowiedzeniem z winy pracodawcy. Z pomocą przyjaciół rozpoczyna pracę w Tygodniku ANGORA. Okazuje się, że istnieje życie pozaradiowe. Wraca chęć pracy, pojawiają się nowe wyzwania. Przygoda życia to udział w TzG. Inny świat, przełamywanie słabości i wyjście ze strefy komfortu w zupełnie nieznany świat.

Wielbiciel prawa, marzy o napisaniu książki z rozprawami taty. Prawdziwy grzybiarz, zakosy Zimocha są wręcz legendarne. Najchętniej odpoczywa nad morzem i w Bieszczadach. Ma 2 synów i córkę. Najwierniejszy przyjaciel labrador Messi.

Działaj z nami

Bądź na bieżąco. Na swoją skrzynkę mailową otrzymasz informacje o naszych działaniach ogólnopolskich i lokalnych oraz możliwościach wspólnego działania.
Osoby mieszkające poza granicami Polski prosimy o podanie kodu pocztowego 00-000.

Pani/Pana dane osobowe pozyskiwane w związku z usługą newsletter/formularza rejestracyjnego na stronie www.polska2050.pl są przetwarzane przez Fundację Polska Od Nowa, jako administratora danych osobowych, z siedzibą przy ul. Warecka 8/67, 00-040 Warszawa, e-mail: [email protected] przez czas trwania zgody osoby uprawnionej.

Pani/ Pana dane osobowe mogą podlegać profilowaniu i zautomatyzowanemu przetwarzaniu lub być rzekazywane podmiotom trzecim, ponieważ administrator korzysta z narządzi technologicznych udostępnianych przez podmioty trzecie dla celów rozsyłania informacji i hostingu treści na stronie www.polska2050.pl [POLITYKA PRYWATNOŚCI].

Ma Pani/ Pan prawo:

a) do żądania od administratora danych dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także do sprzeciwu co do przetwarzania danych oraz ich przenoszenia,

b) do cofnięcia w dowolnym momencie udzielonej zgody na przetwarzanie danych osobowych – w takim przypadku nie wpływa to na przetwarzanie danych przed cofnięciem zgody,

Ma Pani/Pan prawo do wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych na naruszenie przez administratora danych zasad przetwarzania danych. Więcej informacji na temat celu i sposobu przetwarzania Pana/Pani danych osobowych znajduje się tutaj.

Kontakt z administratorem możliwy jest za pośrednictwem poczty na adres administratora wskazany powyżej lub elektronicznie poprzez e-mail: [email protected].

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności . Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi. Polityka prywatności.