Bez Twojego wsparcia nie moglibyśmy działać. Dołącz do ponad 15 000 osób, które już nas wsparły.

Pierwszy klub radnych Polska 2050 w powiecie mikołowskim

02 marca 2021
18:33

W Mikołowie powstał pierwszy w województwie śląskim klub radnych w powiecie mikołowskim. W jego skład wchodzi trzech samorządowców i  wieloletnich działaczy społecznych. Są to: Łukasz Osmalak, Michał Kopański i Karol Szyszka. Brali oni również czynny udział w tworzeniu lokalnych struktur ruchu jeszcze w czasie kampanii prezydenckiej Szymona Hołowni, a następnie Stowarzyszenia Polska 2050.

 

Łukasz Osmalak – inżynier informatyk, trener piłki nożnej. Wieloletni wolontariusz, społecznik i działacz samorządowy, Organizator akcji biura Świętego Mikołaja, zdobywca 3. miejsca w konkursie Człowiek Roku 2016 Województwa Śląskiego, Mikołowianin Roku 2017.

Karol Szyszka – niemal całe życie zawodowe związane z bankowością. Poprzednio radny Miasta Orzesze, obecnie radny Powiatu Mikołowskiego. Miłośnik kajakarstwa, długich pieszych wędrówek oraz dobrej książki.

Michał Kopański – działacz samorządowy z Gostyni. Społecznik od kilku lat, współprowadzi m.in. dyskusyjny klub obywatelski w bibliotece gminnej na Gostyni. Utrzymuje ścisłe kontakty z organizacjami Polskiej polonii z obszarów kraju byłego ZSRR. W wolnych chwilach pracuje nad doktoratem w tematyce polityki wewnętrznej Austrii.

Powstanie koła zainaugurowała konferencja prasowa, która odbyła się 2 marca o godzinie 16:00 w Mikołowie. Wzięli w niej udział także reprezentanci Ruchu Polska 2050: Michał Kobosko, posłanka Hanna Gill–Piątek oraz Łukasz Pomrenke, lider Stowarzyszenia w woj. śląskim. W czasie konferencji przedstawieni zostali także nowi samorządowcy z Zagłębia, którzy wraz z lokalnymi grupami sympatyków zasilą lokalne struktury ruchu.  Są to: Kamil Wnuk, lider powiatowy z Sosnowca, radny Rady Miasta Sosnowca, przewodniczący Komisji Rozwoju Miasta i Ochrony Środowiska, dr Paweł Wojtusiak, wiceprzewodniczący Rady Miasta Sosnowca, wykładowca akademicki; Marcin Lazar, wieloletni Radny w Będzinie, Łukasz Krawiec, radny Rady Miasta Sosnowca, przewodniczący Komisji Skarg, Wniosków i Petycji, Piotr Zieliński, radny Rady Miasta Dąbrowa Górnicza, przedsiębiorca;  Artur Bereziuk, lider powiatowy z Jaworzna.

Działaj z nami

Bądź na bieżąco. Na swoją skrzynkę mailową informacje o naszych działaniach ogólnopolskich i lokalnych oraz możliwościach wspólnego działania.
Osoby mieszkające poza granicami Polski prosimy o podanie kodu pocztowego 00-000.

Pani/Pana dane osobowe pozyskiwane w związku z usługą newsletter/formularza rejestracyjnego na stronie www.polska2050.pl są przetwarzane przez Fundację Polska Od Nowa, jako administratora danych osobowych, z siedzibą przy ul. Sewerynów 6 lok. 16, 00-331 Warszawa, e-mail: [email protected] przez czas trwania zgody osoby uprawnionej.

Pani/ Pana dane osobowe mogą podlegać profilowaniu i zautomatyzowanemu przetwarzaniu lub być rzekazywane podmiotom trzecim, ponieważ administrator korzysta z narządzi technologicznych udostępnianych przez podmioty trzecie dla celów rozsyłania informacji i hostingu treści na stronie www.polska2050.pl [POLITYKA PRYWATNOŚCI].

Ma Pani/ Pan prawo:

a) do żądania od administratora danych dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także do sprzeciwu co do przetwarzania danych oraz ich przenoszenia,

b) do cofnięcia w dowolnym momencie udzielonej zgody na przetwarzanie danych osobowych – w takim przypadku nie wpływa to na przetwarzanie danych przed cofnięciem zgody,

Ma Pani/Pan prawo do wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych na naruszenie przez administratora danych zasad przetwarzania danych. Więcej informacji na temat celu i sposobu przetwarzania Pana/Pani danych osobowych znajduje się tutaj.

Kontakt z administratorem możliwy jest za pośrednictwem poczty na adres administratora wskazany powyżej lub elektronicznie poprzez e-mail: [email protected].

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności . Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi. Polityka prywatności.