Bez Twojego wsparcia nie moglibyśmy działać. Dołącz do 23 679 osób, które już nas wsparły.

Polska 2050 sprzeciwia się wycince drzew w Lesie Kabackim pod budowę wojskowego parkingu

16 lipca 2021
14:30

W Polsce jest moda na to, by wypowiadać wojnę drzewom. 264 drzewa mają być usunięte z powodu betonozy, a nie obronności kraju. Przykro, że robią to wojskowi, którzy powinni chronić nas i zasoby – drzewa, które zapewniają retencję wody. Jeżeli chcemy być chronieni przed zmianami klimatycznymi, nie tylko przed obcymi armiami, powinniśmy wspólnie zadbać o to, by te drzewa zostały. – alarmowała posłanka Hanna Gill-Piątek podczas dzisiejszego briefingu prasowego w Lesie Kabackim.

W rezerwacie przyrody w Lesie Kabackim im. Stefana Starzyńskiego mają zostać wycięte 264 drzewa. Powodem jest budowa parkingu przy jednostce wojskowej. O sprawie dowiedział się ursynowski radny i działacz Polski 2050 Paweł Lenarczyk. Na jego wniosek powołana została komisja ursynowskich radnych, która dowiedziała się o planowanej wycince drzew.

Zdaniem radnego Pawła Lenarczyka „możliwe jest przeprowadzenie takiego remontu parkingu, który nie będzie wiązał się z wycinką aż 264 drzew, a tym samym powstaniem betonowej pustyni w samym sercu lasu. Obronimy drzewa przed atakiem wojska!”  – skomentował ursynowski radny Paweł Lenarczyk z Polski 2050.

Polska 2050 stworzyła petycję skierowaną do Ministra Obrony Narodowej o niezwłoczne podjęcie działań uniemożliwiających planowaną na terenie Lasu Kabackiego wycinką drzew. Posłanka Hanna Gill-Piątek złoży również zapytanie poselskie do ministra Błaszczaka z pytaniem czy ta wycinka jest konieczna dla obronności kraju. „Jestem przekonana, że da się wypracować kompromis, aby możliwe było i wstrzymanie tej wycinki, i remont obecnego parkingu przy jednostce wojskowej.”- podkreśliła Hanna Gill-Piątek

Petycja pod linkiem.
Zapis wideo konferencji prasowej: https://fb.watch/6N6exK4tmc/

Działaj z nami

Bądź na bieżąco. Na swoją skrzynkę mailową otrzymasz informacje o naszych działaniach ogólnopolskich i lokalnych oraz możliwościach wspólnego działania.
Osoby mieszkające poza granicami Polski prosimy o podanie kodu pocztowego 00-000.

Pani/Pana dane osobowe pozyskiwane w związku z usługą newsletter/formularza rejestracyjnego na stronie www.polska2050.pl są przetwarzane przez Fundację Polska Od Nowa, jako administratora danych osobowych, z siedzibą przy ul. Sewerynów 6 lok. 16, 00-331 Warszawa, e-mail: [email protected] przez czas trwania zgody osoby uprawnionej.

Pani/ Pana dane osobowe mogą podlegać profilowaniu i zautomatyzowanemu przetwarzaniu lub być rzekazywane podmiotom trzecim, ponieważ administrator korzysta z narządzi technologicznych udostępnianych przez podmioty trzecie dla celów rozsyłania informacji i hostingu treści na stronie www.polska2050.pl [POLITYKA PRYWATNOŚCI].

Ma Pani/ Pan prawo:

a) do żądania od administratora danych dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także do sprzeciwu co do przetwarzania danych oraz ich przenoszenia,

b) do cofnięcia w dowolnym momencie udzielonej zgody na przetwarzanie danych osobowych – w takim przypadku nie wpływa to na przetwarzanie danych przed cofnięciem zgody,

Ma Pani/Pan prawo do wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych na naruszenie przez administratora danych zasad przetwarzania danych. Więcej informacji na temat celu i sposobu przetwarzania Pana/Pani danych osobowych znajduje się tutaj.

Kontakt z administratorem możliwy jest za pośrednictwem poczty na adres administratora wskazany powyżej lub elektronicznie poprzez e-mail: [email protected].

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności . Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi. Polityka prywatności.