Bez Twojego wsparcia nie moglibyśmy działać. Dołącz do 32 773 osób, które już nas wsparły.

Postulaty Polska 2050 w zakresie Równego Traktowania

Prawo do równego traktowania oraz zakaz dyskryminacji chronią art. 32 oraz art. 33 Konstytucji RP.
„Wszyscy są wobec prawa równi” oznacza przede wszystkim prawo do równego traktowania przez
władze publiczne. Z tej generalnej zasady wynika zakaz stosowania dyskryminacji w życiu
politycznym, społecznym i gospodarczym. Od zasady równości Konstytucja RP nie przewiduje
żadnych wyjątków.

Stowarzyszenie Polska 2050 popiera postulaty zgłaszane od lat przez specjalistów w dziedzinie
polityki społecznej oraz organizacje pozarządowe i Rzecznika Praw Obywatelskich. Polska 2050
zgłosiło do przygotowywanego przez Pełnomocnika Rządu do Spraw Równego Traktowania
Krajowego Programu Działań na Rzecz Równego Traktowania na lata 2020 – 2030 30 postulatów w
6 kluczowych obszarach. Zapoznaj się z nimi tutaj

Działaj z nami

Bądź na bieżąco. Na swoją skrzynkę mailową otrzymasz informacje o naszych działaniach ogólnopolskich i lokalnych oraz możliwościach wspólnego działania.
Osoby mieszkające poza granicami Polski prosimy o podanie kodu pocztowego 00-000.

Pani/Pana dane osobowe pozyskiwane w związku z usługą newsletter/formularza rejestracyjnego na stronie www.polska2050.pl są przetwarzane przez Fundację Polska Od Nowa, jako administratora danych osobowych, z siedzibą przy ul. Warecka 8/67, 00-040 Warszawa, e-mail: [email protected] przez czas trwania zgody osoby uprawnionej.

Pani/ Pana dane osobowe mogą podlegać profilowaniu i zautomatyzowanemu przetwarzaniu lub być rzekazywane podmiotom trzecim, ponieważ administrator korzysta z narządzi technologicznych udostępnianych przez podmioty trzecie dla celów rozsyłania informacji i hostingu treści na stronie www.polska2050.pl [POLITYKA PRYWATNOŚCI].

Ma Pani/ Pan prawo:

a) do żądania od administratora danych dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także do sprzeciwu co do przetwarzania danych oraz ich przenoszenia,

b) do cofnięcia w dowolnym momencie udzielonej zgody na przetwarzanie danych osobowych – w takim przypadku nie wpływa to na przetwarzanie danych przed cofnięciem zgody,

Ma Pani/Pan prawo do wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych na naruszenie przez administratora danych zasad przetwarzania danych. Więcej informacji na temat celu i sposobu przetwarzania Pana/Pani danych osobowych znajduje się tutaj.

Kontakt z administratorem możliwy jest za pośrednictwem poczty na adres administratora wskazany powyżej lub elektronicznie poprzez e-mail: [email protected].

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności . Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi. Polityka prywatności.