Poznaj nasz Ruch

13 października 2020
15:39

Poznaj ruch Polska 2050!

Demokratyczna, solidarna, zielona – oto Polska naszych marzeń. Polska na miarę XXI wieku,
która, zamiast tonąć w jałowych sporach, oddaje obywatelom sprawczość. Polska, która zamiast decydować za swoich obywateli, wsłuchuje się w ich głos i wzbudza poczucie wspólnoty. Taką Polskę chcemy budować. Zobacz, co już udało nam się osiągnąć!

Polska 2050 działa tu i teraz!

Dotychczas chęć do działania w naszym ruchu zgłosiło ponad 21 tys. osób z całej Polski (oraz poza jej granicami)! Nasi wolontariusze we wszystkich województwach organizują w każdym tygodniu dziesiątki działań – akcje społeczne, ekologiczne, czy obywatelskie. Regularnie sprzątamy świat w ramach akcji „Polska na Pokolenia”, w związku z nowymi obostrzeniami rozdajemy maseczki jednorazowe, byliśmy też obecni na akcjach solidarnościowych z Białorusinami w Warszawie, Krakowie i Białymstoku.

Nasza „Głowa” – eksperci z Instytutu Polska 2050

Aby działania, które podejmujemy jako Stowarzyszenie były skuteczne, niezbędna jest współpraca ze specjalistami. Wiedza ekspertów pozwala nam dobierać odpowiednie narzędzia by reagować właściwie na zmieniającą się rzeczywistość. Bezpośredni kontakt z działaczami społecznymi pozwala zaś Instytutowi Strategie 2050 na realistyczne zidentyfikowanie problemów i wyzwań, z jakimi mierzą się dzisiaj obywatele.

Przygotowujemy naszych liderów!

Człowiek uczy się całe życie. Promowanie edukacji na miarę XXI wieku jest jednym z naszych najważniejszych postulatów. Nie mamy więc zamiaru zaniedbywać kształcenia naszych liderów! Liderzy 2050 to wspólny projekt Instytutu Strategie 2050 i naszego Stowarzyszenia, którego celem jest doskonalenie umiejętności organizacyjnych, zarządczych i komunikacyjnych naszych liderów. Uczymy tego co jest w dzisiejszych czasach potrzebne do efektywnego i profesjonalnego zaangażowania w sferze publicznej.

Zawieramy Kontrakty Obywatelskie

Chcemy działać na rzecz lokalnej społeczności korzystając ze wszystkich dostępnych nam narzędzi. Dlatego nasze wojewódzkie oddziały zawierają z lokalnymi społecznościami tzw. Kontrakty Obywatelskie – takie jak w Kijanach na Lubelszczyźnie, gdzie nasi działacze zobowiązali się do rewitalizacji zaniedbanego placu zabaw.

„Nie musisz brać foliówki”

Jak zmniejszyć swój ślad węglowy? Rezygnując z woreczków foliowych i korzystając z toreb wielorazowych! Aby zachęcić do  takich działań, wolontariusze z Warszawy szyją worki na warzywa, które następnie zostaną rozdane na miejskich placach targowych. Pierwsza edycja miała miejsce na Bielanach. Następny przystanek – Białołęka!

„Człowiek +”

11 września odbył się spływ kajakowy „Człowiek+”. Wzięły w nim udział osoby z niepełnosprawnościami oraz osoby w kryzysie bezdomności. Przy wsparciu wolontariuszy i sympatyków Polski 2050 ludzie, dla których pływanie kajakiem jest czymś „niemożliwym” mogli po raz pierwszy tego doświadczyć.

Pierwszy klub radnych Polski 2050!

Od 10 października Polska 2050 obecna jest także w samorządach! A konkretnie w Radzie Miasta Białogardu, gdzie klub Polski 2050 utworzyło trzech bezpartyjnych dotychczas radnych, Szczepan Jonko, Robert Borkowski i Adam Wegner. Samorządy to jeden z największych sukcesów Polski po 1989 roku, dlatego utrzymanie ich niezależności przed zakusami władzy centralnej jest jednym z priorytetów naszego ruchu.

Pierwsza parlamentarzystka naszego ruchu!

Aby działać skutecznie na poziomie systemowym, nasz ruch potrzebuje swojej reprezentacji tak na poziomie samorządowym, jak i centralnym. „Rękami” ruchu będzie tworząca się właśnie partia polityczna. Pierwszą „dłonią”, która zapewnia nam sprawność na poziomie ogólnopolskim jest parlamentarzystka z Łodzi, Hanna Gill Piątek.

Komentujemy bieżące wydarzenia Sejmowe

Aby skuteczniej informować o naszej działalności parlamentarnej, utworzyliśmy Biuro Informacji Sejmowej, które regularnie zamieszcza informacje o zgłaszanych przez naszą sejmową reprezentantkę interpelacjach, zapytaniach poselskich i poprawkach do projektów ustaw. Znajdziecie tam również komentarze i rekomendacje naszych ekspertów do najważniejszych procedowanych przez Sejm ustaw.

Dołącz do nas!

Te wszystkie działania nie byłyby możliwe, gdyby nie wsparcie osób takich jak Ty. To dzięki zaangażowaniu tysięcy obywateli ze wszystkich zakątków kraju sprawia, że nasze wspólne marzenie o lepszej, bardziej sprawiedliwej Polsce każdego dnia staje się odrobinę bardziej realne. Robota sama się nie zrobi, dołącz do nas już dziś!

Działaj z nami

Bądź na bieżąco. Na swoją skrzynkę mailową informacje o naszych działaniach ogólnopolskich i lokalnych oraz możliwościach wspólnego działania.
Osoby mieszkające poza granicami Polski prosimy o podanie kodu pocztowego 00-000.

Pani/Pana dane osobowe pozyskiwane w związku z usługą newsletter/formularza rejestracyjnego na stronie www.polska2050.pl są przetwarzane przez Fundację Polska Od Nowa, jako administratora danych osobowych, z siedzibą przy ul. Sewerynów 6 lok. 16, 00-331 Warszawa, e-mail: [email protected] przez czas trwania zgody osoby uprawnionej.

Pani/ Pana dane osobowe mogą podlegać profilowaniu i zautomatyzowanemu przetwarzaniu lub być rzekazywane podmiotom trzecim, ponieważ administrator korzysta z narządzi technologicznych udostępnianych przez podmioty trzecie dla celów rozsyłania informacji i hostingu treści na stronie www.polska2050.pl [POLITYKA PRYWATNOŚCI].

Ma Pani/ Pan prawo:

a) do żądania od administratora danych dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także do sprzeciwu co do przetwarzania danych oraz ich przenoszenia,

b) do cofnięcia w dowolnym momencie udzielonej zgody na przetwarzanie danych osobowych – w takim przypadku nie wpływa to na przetwarzanie danych przed cofnięciem zgody,

Ma Pani/Pan prawo do wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych na naruszenie przez administratora danych zasad przetwarzania danych. Więcej informacji na temat celu i sposobu przetwarzania Pana/Pani danych osobowych znajduje się tutaj.

Kontakt z administratorem możliwy jest za pośrednictwem poczty na adres administratora wskazany powyżej lub elektronicznie poprzez e-mail: [email protected].

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności . Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi. Polityka prywatności.