
Poznajcie zespół, który przygotuje Wspólną Listę Spraw
Szymon Hołownia razem z prezesem Polskiego Stronnictwa Ludowego Władysławem Kosiniakiem-Kamyszem w czasie konferencji prasowej w Olsztynie przedstawili zespół, który przygotuje jedną listę wspólnych spraw do załatwienia: postulaty, o które Polska 2050 Szymona Hołowni zabiegać będzie razem z PSL. – Dość zaczynania od tego, że poukłada się politykom miejsca na listach do Sejmu czy Senatu. Zacznijmy od tego, że poukładamy sprawy ludzi – deklarował Szymon Hołownia.
W skład zespołu weszli zarówno politycy, jak i eksperci i aktywiści: jest to gwarancja, że przygotowane rozwiązania będą odpowiadać na realne potrzeby Polek i Polaków. W następnym tygodniu przedstawiona zostanie dokładna mapa drogowa prac zespołu, a pierwsze trzy postulaty na 100 dni po wyborach oraz trzy na całą kadencję zostaną pokazane jeszcze w lutym. Reprezentować nas będą:
- Katarzyna Pełczyńska-Nałęcz – dyrektor instytutu Strategie 2050
- Stanisław Zakroczymski – prawnik, członek zarządu instytutu Strategie 2050
- Agnieszka Tkacz – prawniczka, działaczka partii Polska 2050 Szymona Hołowni z województwa opolskiego
- Mirosław Suchoń – poseł na Sejm RP z województwa śląskiego
- Ryszard Wojtkowski – ekonomista, ekspert instytut Strategie 2050 ds. gospodarczych
W czasie konferencji wskazano także jeden z punktów, który może znaleźć się na tej liście: rozwiązanie problemu wykluczenia komunikacyjnego. Szymon Hołownia przypomniał dane, zgodnie z którymi województwo warmińsko-mazurskie znajduje na pierwszym miejscu pod względem liczby miast powyżej 10 tys. mieszkańców, do których nie dojeżdża kolej. Partia Polska 2050 Szymona Hołowni w swoim programie zapisała doprowadzenie kolei do wszystkich tej wielkości miast w Polsce. Także lider PSL, Władysław Kosiniak-Kamysz, podkreślał jak ważna jest to kwestia dla jego partii.