Społeczni w Małopolsce – prawa kobiet i przeciwdziałanie przemocy domowej

12 października 2020
04:02

Polska demokratyczna, to taka, która respektuje równość praw wszystkich swoich obywateli i obywatelek.

 

Lipiec przyniósł alarmującą dyskusję na temat wypowiedzenia „Konwencji Stambulskiej”, czyli „Konwencji o zapobieganiu i zwalczaniu przemocy wobec kobiet i przemocy domowej”. Dla małopolskiej ekipy był to impuls do rozpoczęcia działań społecznych ruchu Polska 2050 w obszarze przemocy domowej i praw kobiet.

Fundamentem działań społecznych jest edukacja. Dotychczas w Krakowie zorganizowano trzy takie otwarte spotkania: z ekspertkami z krakowskiego oddziału Centrum Praw Kobiet, z kurator sądową oraz biegłą sądową – psychiatrą i specjalistą klinicznym. Po spotkaniach wolontariusze stworzyli cykl infografik na temat konwencji, które publikują w mediach społecznościowych i oficjalnej grupie sympatyków ruchu. W przygotowaniu są kolejne materiały, tj. filmik informacyjny, a także ulotki, które będzie można rozdawać na spotkaniach otwartych.

Oprócz tego Małopolska chce działać. Pierwszym zrealizowanym zadaniem jest zebranie bazy prawie 400 punktów z całego województwa, w których osoby doświadczające przemocy domowej mogą znaleźć pomoc. Weryfikując stopniowo punkty z tej bazy dokładamy je do serwisu pomocni.info zwiększając jego użyteczność.

To dopiero początek działalności, ale w zaledwie miesiąc we wspomniane działania zaangażowało się już kilkanaście osób. Będą także współpracować z małopolskim oddziałem instytutu Strategie 2050. 

 

Działaj z nami

Bądź na bieżąco. Na swoją skrzynkę mailową informacje o naszych działaniach ogólnopolskich i lokalnych oraz możliwościach wspólnego działania.
Osoby mieszkające poza granicami Polski prosimy o podanie kodu pocztowego 00-000.

Pani/Pana dane osobowe pozyskiwane w związku z usługą newsletter/formularza rejestracyjnego na stronie www.polska2050.pl są przetwarzane przez Fundację Polska Od Nowa, jako administratora danych osobowych, z siedzibą przy ul. Sewerynów 6 lok. 16, 00-331 Warszawa, e-mail: [email protected] przez czas trwania zgody osoby uprawnionej.

Pani/ Pana dane osobowe mogą podlegać profilowaniu i zautomatyzowanemu przetwarzaniu lub być rzekazywane podmiotom trzecim, ponieważ administrator korzysta z narządzi technologicznych udostępnianych przez podmioty trzecie dla celów rozsyłania informacji i hostingu treści na stronie www.polska2050.pl [POLITYKA PRYWATNOŚCI].

Ma Pani/ Pan prawo:

a) do żądania od administratora danych dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także do sprzeciwu co do przetwarzania danych oraz ich przenoszenia,

b) do cofnięcia w dowolnym momencie udzielonej zgody na przetwarzanie danych osobowych – w takim przypadku nie wpływa to na przetwarzanie danych przed cofnięciem zgody,

Ma Pani/Pan prawo do wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych na naruszenie przez administratora danych zasad przetwarzania danych. Więcej informacji na temat celu i sposobu przetwarzania Pana/Pani danych osobowych znajduje się tutaj.

Kontakt z administratorem możliwy jest za pośrednictwem poczty na adres administratora wskazany powyżej lub elektronicznie poprzez e-mail: [email protected].

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności . Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi. Polityka prywatności.