Dołącz do Stowarzyszenia Polska 2050

Stowarzyszenie Polska 2050 to ruch społeczny tysięcy Polek i Polaków zainicjowany przez Szymona Hołownię.
Tworzą go ludzie, którzy chcą działać społecznie, charytatywnie i proekologicznie.
Polska 2050 to także nowa jakość w polityce rozumianej jako służba obywatelom.
Tu bierzemy sprawy w swoje ręce i zmieniamy rzeczywistość w działaniu!

Pytania i odpowiedzi

Jak mogę dołączyć do stowarzyszenia Polska 2050?
Formy uczestnictwa w stowarzyszeniu Polska 2050 są opisane w statucie. Prosimy o zapoznanie się ze statutem i Kodeksem Etycznym. Następnym krokiem jest zapisanie się do wolontariatu przez stronę www.polska2050.pl.
Kto może zostać członkiem stowarzyszenia?
Członkiem stowarzyszenia Polska 2050 może zostać każdy, kto ukończył 16 rok życia. Szczegółowe zasady członkostwa określa statut.
Jak mogę zostać członkiem stowarzyszenia?
Aby zostać członkiem stowarzyszenia należy najpierw zapisać się przez stronę www do wolontariatu stowarzyszenia w wybranym regionie. Po trzech miesiącach aktywności oraz udziału w 2 działaniach, można zostać najpierw “członkiem wspierającym” a następnie “członkiem regionu”.
Jak zostać członkiem wspierającym stowarzyszenia?
Aby zostać członkiem wspierającym trzeba wcześniej przez co najmniej 3 miesiące być aktywnym wolontariuszem oraz wziąć udział w przynajmniej 4 działaniach stowarzyszenia. Niezbędne jest uzyskanie rekomendacji 3 członków regionu (w tym lidera danego powiatu lub lidera celowego, niekoniecznie z tego samego powiatu, który posiada status członka danego regionu). Należy pobrać deklarację członkowską ze strony polska2050.pl i po wypełnieniu danych osobowych zebrać 3 rekomendacje. Wypełnioną deklarację trzeba dostarczyć do wybranego biura regionu. W terminie max. 30 dni otrzymuje się informację o przyjęciu lub odmowie przyjęcia w poczet członków wspierających. Decyzję podejmuje Zarząd Regionu stowarzyszenia.
Jak zostać członkiem regionu w stowarzyszeniu?
Żeby zostać członkiem regionu trzeba wcześniej przez co najmniej 3 miesiące być aktywym członkiem wspierającym. Decyzję o przyjęciu w poczet członków regionu podejmuje Zarząd Regionu.
Czy w stowarzyszeniu obowiązują składki członkowskie?
Tak, każdy członek stowarzyszenia, z wyłączeniem członków honorowych, musi opłacać składkę członkowską.
Jaka jest wysokość składki członkowskiej?
Składka członkowska wynosi 20,50 zł na miesiąc. Wpłat należy dokonywać na rachunek bankowy stowarzyszenia (można wpłacać zarówno w trybie miesięcznym, jak i rocznym). Składkę opłaca się z „góry” za każdy pełny miesiąc, do 10 dnia miesiąca.
Czy istnieją preferencyjne kwoty składki członkowskiej?
Preferencyjna stawka w wysokości 2,50 na miesiąc dedykowana jest dla osób uczących się do 26 r.ż. i pow. 60 r.ż., osób z orzeczoną niepełnosprawnością oraz w wyjątkowych sytuacjach rozpatrywanych indywidualnie przez Zarząd Regionu.
Na jaki numer konta muszę wpłacić składkę członkowską?
Składkę członkowską wpłacamy na konto w mBanku o numerze:
Numer rachunku: 08 1140 2004 0000 3402 8054 4781
IBAN: PL08 1140 2004 0000 3402 8054 4781
BIC/SWIFT: BREXPLPWMBK

Działaj z nami

Bądź na bieżąco. Na swoją skrzynkę mailową informacje o naszych działaniach ogólnopolskich i lokalnych oraz możliwościach wspólnego działania.
Osoby mieszkające poza granicami Polski prosimy o podanie kodu pocztowego 00-000.

Pani/Pana dane osobowe pozyskiwane w związku z usługą newsletter/formularza rejestracyjnego na stronie www.polska2050.pl są przetwarzane przez Fundację Polska Od Nowa, jako administratora danych osobowych, z siedzibą przy ul. Sewerynów 6 lok. 16, 00-331 Warszawa, e-mail: [email protected] przez czas trwania zgody osoby uprawnionej.

Pani/ Pana dane osobowe mogą podlegać profilowaniu i zautomatyzowanemu przetwarzaniu lub być rzekazywane podmiotom trzecim, ponieważ administrator korzysta z narządzi technologicznych udostępnianych przez podmioty trzecie dla celów rozsyłania informacji i hostingu treści na stronie www.polska2050.pl [POLITYKA PRYWATNOŚCI].

Ma Pani/ Pan prawo:

a) do żądania od administratora danych dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także do sprzeciwu co do przetwarzania danych oraz ich przenoszenia,

b) do cofnięcia w dowolnym momencie udzielonej zgody na przetwarzanie danych osobowych – w takim przypadku nie wpływa to na przetwarzanie danych przed cofnięciem zgody,

Ma Pani/Pan prawo do wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych na naruszenie przez administratora danych zasad przetwarzania danych. Więcej informacji na temat celu i sposobu przetwarzania Pana/Pani danych osobowych znajduje się tutaj.

Kontakt z administratorem możliwy jest za pośrednictwem poczty na adres administratora wskazany powyżej lub elektronicznie poprzez e-mail: [email protected].

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności . Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi. Polityka prywatności.