Bez Twojego wsparcia nie moglibyśmy działać. Dołącz do 25 131 osób, które już nas wsparły.

Dołącz do Stowarzyszenia Polska 2050

Stowarzyszenie Polska 2050 to ruch społeczny tysięcy Polek i Polaków zainicjowany przez Szymona Hołownię.
Tworzą go ludzie, którzy chcą działać społecznie, charytatywnie i proekologicznie.
Polska 2050 to także nowa jakość w polityce rozumianej jako służba obywatelom.
Tu bierzemy sprawy w swoje ręce i zmieniamy rzeczywistość w działaniu!

MINIGRANTY

Wolontariusze i członkowie Stowarzyszenia mogą wnioskować o finansowe wsparcie swoich pomysłów na zmianę kraju i pomoc innym.

PRZEJDŹ DO STRONY MINIGRANTÓW

Pytania i odpowiedzi

Jak mogę dołączyć do stowarzyszenia Polska 2050?
Formy uczestnictwa w stowarzyszeniu Polska 2050 są opisane w statucie. Prosimy o zapoznanie się ze statutem i Kodeksem Etycznym. Następnym krokiem jest zapisanie się do wolontariatu przez stronę www.polska2050.pl.
Kto może zostać członkiem stowarzyszenia?
Członkiem stowarzyszenia Polska 2050 może zostać każdy, kto ukończył 16. rok życia.
Kim jest wolontariuszka i wolontariusz Ruchu Polska 2050?
Wspierać nasze działania można na wiele sposobów. Jeżeli działasz na rzecz naszego ruchu – czy to poprzez czynny udział w organizowanych przez nas akcjach, czy poprzez działania w internecie – to już możesz nazywać się wolontariuszem. Zadaj sobie pytanie, czy wykonujesz którąś z poniższych aktywności: - Uczestniczysz w naszych akcjach lokalnych lub ogólnopolskich? - Pomagasz w działaniach ruchu np. dzwonisz, odpowiadasz na maile, przygotowujesz spotkania? - Bierzesz udział w dyskusjach na naszych fanpagach? - Regularnie piszesz o nas na swoim profilu w mediach społecznościowych (FB, IG, TT), udostępniasz nasze posty, filmy i tweety? - Wpłacasz darowizny na ruch Polska 2050 i przekonujesz innych by robili podobnie? - Przekonujesz innych do naszego programu i naszych działań? - Bierzesz udział w organizowanych przez nas konsultacjach społecznych? - Podpisujesz nasze apele, listy otwarte? - Uczestniczysz w przygotowywaniu analiz, programów dla Strategie 2050? - Uczestniczysz w realizacji kontraktów regionalnych? Jeśli angażujesz się przynajmniej w dwie z wymienionych aktywności to już jesteś wolontariuszem i jak każdy z naszych wolontariuszy możesz zostać członkiem Stowarzyszenia Polska 2050! Skontaktuj się z liderem w swoim regionie i wypełnij deklarację członkowską. Jeśli Twoje dotychczasowe aktywności dotyczyły tylko Internetu, prześlij proszę wraz z deklaracją udokumentowanie Twojej pracy.
Jak mogę zostać członkiem stowarzyszenia?
Aby zostać członkiem stowarzyszenia należy najpierw zapisać się przez stronę www do wolontariatu stowarzyszenia w wybranym regionie. Po trzech miesiącach aktywności lub udziału w 4 działaniach, można zostać najpierw “członkiem wspierającym” a następnie “członkiem regionu”.
Jak zostać członkiem wspierającym stowarzyszenia?
Aby zostać członkiem wspierającym trzeba wcześniej przez co najmniej 3 miesiące być aktywnym wolontariuszem (patrz punkt: Kim jest wolontariuszka i wolontariusz Ruchu Polska 2050) lub wziąć udział w przynajmniej 4 działaniach stowarzyszenia. Niezbędne jest uzyskanie rekomendacji 3 członków regionu. Należy pobrać deklarację członkowską ze strony polska2050.pl i po wypełnieniu danych osobowych zebrać 3 rekomendacje. Wypełnioną deklarację trzeba dostarczyć do wybranego biura regionu (dopuszczalny jest skan). W terminie maksymalnie 30 dni otrzymuje się informację o przyjęciu lub odmowie przyjęcia w poczet członków wspierających. Decyzję podejmuje Zarząd Regionu stowarzyszenia.
Jak zostać członkiem regionu w stowarzyszeniu?
Aby zostać członkiem regionu trzeba wcześniej przez co najmniej 3 miesiące być aktywnym członkiem wspierającym. Decyzję o przyjęciu w poczet członków regionu podejmuje Zarząd Regionu.
Potrzebuję rekomendacji 3 członków, do kogo mam się zwrócić?
Są to osoby, które działają w ruchu i mogą potwierdzić, że aktywnie włączasz się w jego działalność. Jesteśmy na początku procesu przyjmowania członków. Swoją chęć należy zgłaszać na adres mailowy biura regionalnego, adresy znajdziesz na naszej stronie internetowej w zakładce Kontakt.
Jest wiele osób, które nie widzą możliwości zostania wolontariuszem ze względu na swój wiek czy niepełnosprawność. Co wtedy?
Wiek lub niepełnosprawność nie są przeszkodą w działaniach, trzeba je tylko odpowiednio dobrać! Stowarzyszenie będzie starało się analizować indywidualnie poszczególne przypadki. Pamiętajcie, że są różnorodne formy wsparcia stowarzyszenia, np. za pośrednictwem mediów społecznościowych, ale też osobiście lub telefonicznie.
Czy osoby mieszkające za granicą mogą zapisać się do ruchu? Na czym polega w tym przypadku uczestnictwo w ruchu?
Nie tworzymy granic! Zaproszeni do działania są wszyscy, niezależnie od tego, gdzie żyją. Prosimy zgłaszać się na adres mailowy: [email protected] Skontaktuje się z Wami koordynator z danego kraju, aby wspólnie wypracować charakter Waszego wsparcia dla ruchu.
Czy w stowarzyszeniu obowiązują składki członkowskie?
Tak, każdy członek stowarzyszenia, z wyłączeniem członków honorowych, musi opłacać składkę członkowską.
Jaka jest wysokość składki członkowskiej?
Składka członkowska wynosi 20,50 zł na miesiąc. Wpłat należy dokonywać na rachunek bankowy stowarzyszenia (można wpłacać zarówno w trybie miesięcznym jak i rocznym). Składkę opłaca się z „góry” za każdy miesiąc, do 10. dnia miesiąca.
Na jaki numer konta muszę wpłacić składkę członkowską?
Składkę członkowską wpłacamy na konto Stowarzyszenia (nie Fundacji!) w mBanku o numerze: Numer rachunku: 08 1140 2004 0000 3402 8054 4781 IBAN: PL08 1140 2004 0000 3402 8054 4781 BIC/SWIFT: BREXPLPWMBK
Czy istnieją preferencyjne kwoty składki członkowskiej?
Preferencyjna stawka w wysokości 2,50 na miesiąc dedykowana jest dla osób uczących się do 26 r.ż. i pow. 60 r.ż., osób z orzeczoną niepełnosprawnością oraz w wyjątkowych sytuacjach rozpatrywanych indywidualnie przez Zarząd Regionu.

Działaj z nami

Bądź na bieżąco. Na swoją skrzynkę mailową otrzymasz informacje o naszych działaniach ogólnopolskich i lokalnych oraz możliwościach wspólnego działania.
Osoby mieszkające poza granicami Polski prosimy o podanie kodu pocztowego 00-000.

Pani/Pana dane osobowe pozyskiwane w związku z usługą newsletter/formularza rejestracyjnego na stronie www.polska2050.pl są przetwarzane przez Fundację Polska Od Nowa, jako administratora danych osobowych, z siedzibą przy ul. Sewerynów 6 lok. 16, 00-331 Warszawa, e-mail: [email protected] przez czas trwania zgody osoby uprawnionej.

Pani/ Pana dane osobowe mogą podlegać profilowaniu i zautomatyzowanemu przetwarzaniu lub być rzekazywane podmiotom trzecim, ponieważ administrator korzysta z narządzi technologicznych udostępnianych przez podmioty trzecie dla celów rozsyłania informacji i hostingu treści na stronie www.polska2050.pl [POLITYKA PRYWATNOŚCI].

Ma Pani/ Pan prawo:

a) do żądania od administratora danych dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także do sprzeciwu co do przetwarzania danych oraz ich przenoszenia,

b) do cofnięcia w dowolnym momencie udzielonej zgody na przetwarzanie danych osobowych – w takim przypadku nie wpływa to na przetwarzanie danych przed cofnięciem zgody,

Ma Pani/Pan prawo do wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych na naruszenie przez administratora danych zasad przetwarzania danych. Więcej informacji na temat celu i sposobu przetwarzania Pana/Pani danych osobowych znajduje się tutaj.

Kontakt z administratorem możliwy jest za pośrednictwem poczty na adres administratora wskazany powyżej lub elektronicznie poprzez e-mail: [email protected].

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności . Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi. Polityka prywatności.