W Białogardzie powstał pierwszy w Polsce klub radnych „Polska 2050”

10 października 2020
13:57
W sobotę 10 października odbyła się konferencja prasowa w Białogardzie (woj. zachodniopomorskie) z udziałem lokalnych struktur ruchu Polska 2050. Konferencja zainaugurowała powołanie pierwszego w Polsce klubu radnych pod szyldem Polska 2050.

 

Klub powstał z inicjatywy trzech bezpartyjnych radnych, którzy po kampanii prezydenckiej Szymona Hołowni zdecydowali się wspierać rozwijający się ruch. 

„Jednym z celów ruchu Polska 2050 jest sukcesywne zmienianie naszego kraju, przebudowując go kawałek po kawałku. Z ogromną radością przyjąłem fakt utworzenia pierwszego w Polsce klubu radnych Polska 2050 w Białogardzie. Dobra budowa musi opierać się na solidnych fundamentach. W budowie Polski taki fundament stanowią samorządy, dlatego bardzo cieszę się z tego, że to właśnie ich przedstawiciele decydują się aktywnie angażować w działania naszego ruchu” – powiedział lider Polski 2050, Szymon Hołownia.

Klub radnych „Polska 2050” stworzyli: Szczepan Jonko, Robert Borkowski i Adam Wegner.

 

Radni i liderzy w lokalnej strukturze

Szczepan Jonko to przewodniczący Klubu Radnych Miasta Białogard „Polska 2050”, który jest jednocześnie liderem okręgu koszalińskiego w ramach struktur stowarzyszenia Polska 2050 i działał wolontariacko w czasie kampanii prezydenckiej Szymona Hołowni. 

“Razem  z moimi kolegami – Robertem Borkowskim i Adamem Wegnerem, połączyła nas wspólna idea na rozwój naszego miasta i okolic oraz fakt, że byliśmy kandydatami niezrzeszonymi w żadnej partii. Wspólnie założyliśmy klub pod nazwą „Razem i Wspólnie”, którego zostałem przewodniczącym. Gdy na scenie politycznej w walce o prezydenturę pojawił się Szymona Hołownia, okazało się, że jego pomysły na przyszłość Polski i Polaków są zgodne z poglądami naszej trójki i wspieraliśmy go w regionie w miarę indywidualnych możliwości” – mówił Jonko.  

Robert Borkowski pełni funkcję radnego w Białogardzie drugą kadencję, a Adam Wegner również radny, jednocześnie dyrektor Powiatowego Domu Samopomocy Centrum Rehabilitacyjno-Kulturalnego w Białogardzie.

“Jesteśmy przekonani, że nasza inicjatywa zainspiruje innych działaczy samorządowych w całej Polsce do pójścia w nasze ślady“– dodał Jonko.  

Konferencja odbyła się w Białogardzie, ul. Zamoyskiego 14, w miejscu szczególnym dla radnych i sympatyków Hołowni, ponieważ w tym miejscu w trakcie kampanii prezydenckiej wisiał jego żółty baner wyborczy. W sobotę nowi radni ruchu Polska 2050 zawiesili w tym miejscu nowy baner o  rozmiarze 8m x 8m, promujący klub radnych Polska 2050. Baner z kampanii był pomysłem Szczepana Jonko. 

 

Struktura stowarzyszenia w zachodniopomorskim

Agnieszka Kosińska, liderka Polska 2050 w województwie zachodniopomorskim opowiedziała o lokalnej strukturze stowarzyszenia.

“Struktura Stowarzyszenia Polska 2050 zakłada istnienie w każdym województwie własnej ekipy. Województwo zachodniopomorskie podzielone jest na dwa okręgi wyborcze i w każdym jest dwóch liderów okręgowych. W części koszalińskiej jest to Szczepan Jonko oraz Jerzy Nogaj. W szczecińskiej – Joanna Hamera-Szczerba i Bogusław Wałejko. Wojewódzkim liderem projektu Pokolenie 2050 skierowanego do młodych ludzi jest Mariusz Rakoski. W każdym z powiatów mamy swoich liderów powiatowych, których zadaniem jest współpraca ze społecznością lokalną w poszczególnych gminach i sołectwach” – wyjaśniła Kosińska. 

Konferencję, z zachowaniem zasad przeciwepidemicznych, poprowadził Przemysław Łonyszyn, koordynator ds. mediów lokalnych w województwie zachodniopomorskim Stowarzyszenia Polska 2050.

 

Działaj z nami

Bądź na bieżąco. Na swoją skrzynkę mailową informacje o naszych działaniach ogólnopolskich i lokalnych oraz możliwościach wspólnego działania.
Osoby mieszkające poza granicami Polski prosimy o podanie kodu pocztowego 00-000.

Pani/Pana dane osobowe pozyskiwane w związku z usługą newsletter/formularza rejestracyjnego na stronie www.polska2050.pl są przetwarzane przez Fundację Polska Od Nowa, jako administratora danych osobowych, z siedzibą przy ul. Sewerynów 6 lok. 16, 00-331 Warszawa, e-mail: [email protected] przez czas trwania zgody osoby uprawnionej.

Pani/ Pana dane osobowe mogą podlegać profilowaniu i zautomatyzowanemu przetwarzaniu lub być rzekazywane podmiotom trzecim, ponieważ administrator korzysta z narządzi technologicznych udostępnianych przez podmioty trzecie dla celów rozsyłania informacji i hostingu treści na stronie www.polska2050.pl [POLITYKA PRYWATNOŚCI].

Ma Pani/ Pan prawo:

a) do żądania od administratora danych dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także do sprzeciwu co do przetwarzania danych oraz ich przenoszenia,

b) do cofnięcia w dowolnym momencie udzielonej zgody na przetwarzanie danych osobowych – w takim przypadku nie wpływa to na przetwarzanie danych przed cofnięciem zgody,

Ma Pani/Pan prawo do wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych na naruszenie przez administratora danych zasad przetwarzania danych. Więcej informacji na temat celu i sposobu przetwarzania Pana/Pani danych osobowych znajduje się tutaj.

Kontakt z administratorem możliwy jest za pośrednictwem poczty na adres administratora wskazany powyżej lub elektronicznie poprzez e-mail: [email protected].

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności . Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi. Polityka prywatności.