Bez Twojego wsparcia nie moglibyśmy działać. Dołącz do 27 630 osób, które już nas wsparły.

W społecznościach

Nasz "Plan dla gospodarki" to nie jest droga na skróty. To pakiet pierwszych rozwiązań do wdrożenia od zaraz. Jedyny taki w Polsce. To nie jest program ani lewicowy, ani prawicowy. To program ambitny, który poza tym, że dba o wzrost gospodarczy, pokazuje jaki ten wzrost ma być. ...

Nasz "Plan dla gospodarki" jest wartościowy, zielony i demokratyczny - czyli taki, dzięki któremu w równym stopniu wzbogaci się mieszkaniec Warszawy, co mieszkanka Siewierza czy Niepołomnic. Dzięki któremu nasze dzieci będą wymyślać nowe technologie, a nie tworzyć do nich podzespoły. Dzięki któremu Polska poza skandynawskimi cenami, będzie miała też skandynawską jakość życia.

PiS co chwila okłamuje nas, że musimy wybierać. Patriotyzm albo Europa. Wolne sądy albo 500+. Na granicy: bezpieczeństwo albo człowieczeństwo. To kłamstwo. Stać nas na to, by mieć i jedno i drugie. Możliwe jest takie ułożenie reguł, byśmy mogli jednocześnie rozwijać się i bogacić i zmniejszać skalę ubóstwa. Możemy tak odbudować wizerunek i pozycję Polski, że inwestorzy poczują się znów u nas bezpiecznie, a rodzinne firmy będą z dumą konkurowały na światowych rynkach. Możemy pogodzić słuszne ambicje przedsiębiorców i prawa pracowników. Możemy dołączyć do grona dwudziestu najlepszych państw świata.

I naprawdę to zrobimy.

W Światowym Dniu Osób z Niepełnosprawnościami przedstawiliśmy osiem postulatów, których realizacja pozwoli na poprawę sytuację OzN i ich opiekunów - tak w życiu prywatnym, jak i na rynku pracy. Niestety dziś w Polsce stopień wykluczenia tych osób z życia publicznego jest skandalem ...kompromitującym państwo. Polska 2050 od samego początku pracuje nad kompleksowym planem dla OzN. Jednym z autorów tworzonego przez ekspertów Instytutu Strategie 2050 opracowania jest Łukasz Krasoń, oddaję mu głos.

Ważne i potrzebne spotkanie z Márki-Zay Péter - kandydatem węgierskiej opozycji na premiera w wiosennych wyborach w tym kraju. To była długa i dobra rozmowa o szansach i wyzwaniach opozycji w Polsce i na Węgrzech. Choć węgierskiej opozycji udało się wspólnie wybrać kandydata na ...premiera, to jednak jej sytuacja jest trudniejsza niż opozycji w Polsce, choćby ze względu na stopień zabetonowania systemu przez Viktora Orbana i jego Fidesz. W świetle ostatnich wydarzeń w polityce europejskiej podpisaliśmy wspólne oświadczenie, potępiające działania Kaczyńskiego i Orbana.

Działaj z nami

Bądź na bieżąco. Na swoją skrzynkę mailową otrzymasz informacje o naszych działaniach ogólnopolskich i lokalnych oraz możliwościach wspólnego działania.
Osoby mieszkające poza granicami Polski prosimy o podanie kodu pocztowego 00-000.

Pani/Pana dane osobowe pozyskiwane w związku z usługą newsletter/formularza rejestracyjnego na stronie www.polska2050.pl są przetwarzane przez Fundację Polska Od Nowa, jako administratora danych osobowych, z siedzibą przy ul. Sewerynów 6 lok. 16, 00-331 Warszawa, e-mail: [email protected] przez czas trwania zgody osoby uprawnionej.

Pani/ Pana dane osobowe mogą podlegać profilowaniu i zautomatyzowanemu przetwarzaniu lub być rzekazywane podmiotom trzecim, ponieważ administrator korzysta z narządzi technologicznych udostępnianych przez podmioty trzecie dla celów rozsyłania informacji i hostingu treści na stronie www.polska2050.pl [POLITYKA PRYWATNOŚCI].

Ma Pani/ Pan prawo:

a) do żądania od administratora danych dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także do sprzeciwu co do przetwarzania danych oraz ich przenoszenia,

b) do cofnięcia w dowolnym momencie udzielonej zgody na przetwarzanie danych osobowych – w takim przypadku nie wpływa to na przetwarzanie danych przed cofnięciem zgody,

Ma Pani/Pan prawo do wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych na naruszenie przez administratora danych zasad przetwarzania danych. Więcej informacji na temat celu i sposobu przetwarzania Pana/Pani danych osobowych znajduje się tutaj.

Kontakt z administratorem możliwy jest za pośrednictwem poczty na adres administratora wskazany powyżej lub elektronicznie poprzez e-mail: [email protected].

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności . Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi. Polityka prywatności.