W społecznościach

Tak, w kasie państwa nie ma pieniędzy. PIS przehulało miliardy na swoje sny o potędze: przekopywanie Mierzei Wiślanej, lotnisko – gigant w burakach, propagandę za cztery miliardy w telewizji państwowej i tysiące innych bzdur.

Zdaję sobie sprawę, że w budżecie na 2021 rok ...trzeba dokonywać cięć. Nie starczy na wszystko dla wszystkich. Ci, którzy mają więcej, muszą się podzielić. Poprawki do budżetu zgłoszone przez Hanna Gill-Piątek z Polska 2050 dają władzy szansę na wprowadzenie w życie powtarzanych od lat haseł o społecznej solidarności. I pozwalają załatwić kilka bardzo palących problemów.

Proponujemy:

- Prawie 50 milionów z Kancelarii Premiera przekazać na wsparcie Państwowego Ratownictwa Medycznego. Ratownicy to jedna z najgorzej opłacanych grup medyków. Po takim cięciu, premier i jego urzędnicy dostaną fundusze, jakimi gospodarowali ich poprzednicy, zanim PIS doszło do władzy.

- 34,5 miliona z Kancelarii Prezydenta i prawie 128 milionów z Instytutu Pamięci Narodowej przekazać Państwowej Inspekcji Sanitarnej, która bez dodatkowych pieniędzy nie ma szans na skuteczne działanie w czasie epidemii. Obie instytucje po oddaniu tak wielkich sum będą dysponowały budżetami jakie im przeznaczano przed epoką rządów PIS.

- 104,4 mln z pieniędzy przeznaczonych na finansowanie Służby Ochrony Państwa, 68,2 mln z Kancelarii Sejmu i 16,7 mln z Kancelarii Senatu należy przeznaczyć na ratowanie psychiatrii dziecięcej we wszystkich województwach. Wszystkie instytucje dadzą sobie radę, bo ich finansowanie, po odjęciu podwyżek z czasów PIS, pozostanie na poziomie z 2015 roku. Jarosław Kaczyński przeżyje, jeśli będzie go chroniło dwóch, albo czterech ochroniarzy mniej. Dzieci, które chcą się zabić i nie ma im kto pomóc, bo psychiatria dziecięca w Polsce de facto nie funkcjonuje - nie. Dlatego czas przestać mówić o solidarności. Czas się podzielić.

#solidarność #gramywkolory #polska2050

[email protected] Na każdą wypowiedź prezydenta wierchuszka @pisorgpl reaguje albo pełną zażenowania ciszą, albo szyderstwem i kpiną. Wiedząc to, @AndrzejDuda woli nie odzywać się wcale. Nawet w tak dramatycznym momencie społecznym, jak pandemia. #dzieńwminutę #Polska2050

Nie wiedzą. Nie potrafią nawet uzgodnić linii swojej propagandy. Zwalczyliśmy epidemię, jak pisze na FB premier, czy wręcz przeciwnie, nie jest dobrze, jak tego samego dnia mówi minister zdrowia?

Nie zarządzają. Szpitale przeładowane, a Narodowy pusty. Stoki otwarte, noclegi i ...restauracje zamknięte. Kasyna otwarte, muzea zamknięte. W ustawie covidowej, którą musieli poprawiać zaraz po uchwaleniu, bo się pomylili i przegłosowali nie to co chcieli, znowu jest błąd. Wpisali do niej dwa artykuły o tym samym numerze!

Nie potrafią. Tak bardzo nic nie potrafią. Z jednym wyjątkiem. Kontrolowania. I zabierania naszych pieniędzy. Tego znowu spróbują. Wpisali do ustawy Covidowej przepis, zgodnie z którym przedsiębiorca łamiący jakiekolwiek „ograniczenia, zakazy lub nakazy” epidemiczne, będzie pozbawiony pomocy z rządowych tarczy. Minister Gowin już zapowiada naloty funkcjonariuszy w cywilu na stoki, hotele, restauracje.
A dalej? Wiadomo. W czasach stalinowskich prokuratorzy zwykli mówić: „dajcie mi człowieka, paragraf się znajdzie”. Przecież zawsze coś będzie nie tak. I hop. Pomocy nie będzie. Proste?

Tak proste, jak okrutne. Zwłaszcza w czasie, kiedy państwo ze wszystkich sił powinno ratować przedsiębiorców przed bankructwami. A tym samym, ich pracowników przed utratą pracy.
Wiedzieliśmy, że ten przepis wygląda na większy plan. Dlatego na początku prac nad ustawą covidową Hanna Gill-Piątek złożyła poprawkę, która miała zlikwidować zapis o karaniu. Potem wraz ze stowarzyszeniami przedsiębiorców zwróciliśmy się do senatorów, którzy widzieli absurd tych rozwiązań. PIS sobie jednak przegłosowało taką ustawę jaką chciało. Już nie trzeba będzie tłumaczyć, dlaczego w budżecie nie ma pieniędzy dla przedsiębiorców. Przecież nie dostaną pomocy, bo nie zasłużą.
Proste?

Proste. I z pewnością skuteczne. Liczba przedsiębiorców objętych tarczą radykalnie spadnie, a pracownicy służb zamiast tracić czas na walkę z epidemią będą ciężko harować w Zakopanem i Szczyrku zamawiając obiad z dwóch dań na koszt podatnika i sprawdzać czy wynoszący je kelner na pewno przypilnował klientów, aby nie przycupnęli na wyłączonym z użytku krzesełku.

#dość #polska2050

[email protected]: Jeśli chcecie pojechać na narty, to choć pokoju w hotelu nie dostaniecie, możecie wynająć schowek na narty. Schowek dwuosobowy, z łazienką i możliwością doglądania sprzętu. Im bardziej ten rząd straszy, tym bardziej jest śmieszny. #dzieńwminutę #Polska2050

Już dziś intensywnie pracujemy nad tym, aby w przyszłości móc odpowiedzialnie przejąć rządy. Gdy wejdziemy na Wiejską i do Kancelarii Prezesa Rady Ministrów musimy być w stu procentach przygotowani jak rozpocząć ustawianie Polski na torach, z których wykoleiły nas szkodliwe rządy ...PiS. Ci ludzie kompletnie się nie znają na robocie, którą wykonują, dlatego mamy nadzieję, że ta zmiana nastąpi jak najprędzej.

Serdecznie Was zapraszam do wsparcia ruchu Polska 2050. Przygotowujemy się teraz do tego, co jest istotą polityki - sprawowanie rządów albo współrządzenie - abyśmy mogli załatwiać Wasze konkretne sprawy. Zapraszam Was do wsparcia naszego ruchu, bo to jest inwestycja, która Wam się zwróci. Dopilnujemy tego.

https://wspieraj.polska2050.pl/

[email protected]: Puszcza Białowieska jest objęta terenem parku narodowego zaledwie w 17% po polskiej stronie, podczas gdy po stronie białoruskiej jest chroniona w całości. #dzieńwminutę #Polska2050

Działaj z nami

Bądź na bieżąco. Na swoją skrzynkę mailową informacje o naszych działaniach ogólnopolskich i lokalnych oraz możliwościach wspólnego działania.
Osoby mieszkające poza granicami Polski prosimy o podanie kodu pocztowego 00-000.

Pani/Pana dane osobowe pozyskiwane w związku z usługą newsletter/formularza rejestracyjnego na stronie www.polska2050.pl są przetwarzane przez Fundację Polska Od Nowa, jako administratora danych osobowych, z siedzibą przy ul. Sewerynów 6 lok. 16, 00-331 Warszawa, e-mail: [email protected] przez czas trwania zgody osoby uprawnionej.

Pani/ Pana dane osobowe mogą podlegać profilowaniu i zautomatyzowanemu przetwarzaniu lub być rzekazywane podmiotom trzecim, ponieważ administrator korzysta z narządzi technologicznych udostępnianych przez podmioty trzecie dla celów rozsyłania informacji i hostingu treści na stronie www.polska2050.pl [POLITYKA PRYWATNOŚCI].

Ma Pani/ Pan prawo:

a) do żądania od administratora danych dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także do sprzeciwu co do przetwarzania danych oraz ich przenoszenia,

b) do cofnięcia w dowolnym momencie udzielonej zgody na przetwarzanie danych osobowych – w takim przypadku nie wpływa to na przetwarzanie danych przed cofnięciem zgody,

Ma Pani/Pan prawo do wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych na naruszenie przez administratora danych zasad przetwarzania danych. Więcej informacji na temat celu i sposobu przetwarzania Pana/Pani danych osobowych znajduje się tutaj.

Kontakt z administratorem możliwy jest za pośrednictwem poczty na adres administratora wskazany powyżej lub elektronicznie poprzez e-mail: [email protected].

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności . Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi. Polityka prywatności.