W społecznościach

Słyszymy zewsząd: “im się nie uda, nie doczekają do wyborów, nie starczy im pieniędzy”. Ja mam świadomość, że musimy zrobić dużo więcej niż oni. Musimy zebrać pieniądze, które oni dostają ze skarbu państwa. Dlatego zachęcam Was do wpłat na nasze konto - każda złotówka ...jest inwestycją, która posuwa Polskę do przodu.

https://wspieraj.polska2050.pl/

#Polska2050

Dziś jako ekipa regionalna ruchu Polska 2050 Wawer-Jozefow-Otwock sprzątaliśmy okolice rzeki świdra wraz z @szymon_holownia . Dziś w wielu miejscach Polski grupy #polska2050 sprzątały okoliczne miejsca. Przykre że nadal wiele osób stosuje zasadę "walnę sobie butelkę w krzaki ...":(

Dziś nasi wspaniali ludzie z Polska 2050 (dołączyło też wielu niezrzeszonych) w wielu miejscach Polski, sprzątają świat. Dla nas wszystkich, na pokolenia.

My z Manią i z Ulą wzięliśmy udział w akcji nad Świdrem, organizowanej przez Polska 2050 Mazowieckie, ekipa Polska 2050 ...region Wawer-Józefów-Otwock-Wesoła.

Już po godzinie w lesie - tylko nasza rodzinka pozyskała około 50 kg urobku. Lepiej, niż wtedy gdy parę lat temu organizowałem tu wielką akcję sprzątaniową na dziesięć kontenerów (miasto postawiło wreszcie beczki na śmieci, część odpoczywających nad Świdrem korzysta). Ale jednak nadal postawa: „a walnę se w krzaki” - zadziwia.

Gdybym miał się pokusić o ranking, niewiele się w gustach Rodaków w ostatnich latach zmienia, jesteśmy jednak dość konserwatywni. Z wódek: jak zawsze Żołądkowa Gorzka (obowiązkowo - w małpkach). Z piw: Desperados i Królewskie. Z chipsów: Lays. Z energetyków: Oshee (wymieniam te nazwy nie by piętnować, to przecież nie ich wina, ale by zachęcić właścicieli marek, byśmy może jakoś wspólnie wpłynęli na postawy konsumentów oraz - na poziomie ustawowym - jak najszybciej doprowadzili do wprowadzenia systemu kaucyjnego).

Poza tym: zaskakująca ilość majtek. Podpaski. Kurtki dziecinne. Tacki na grilla. Opony. Meble. Materiały budowlane...

Polskę trzeba zmieniać od dołu, bo u góry zwariowała. Ale nie można nie zmieniać jej równocześnie od dołu, centymetr po centymetrze. Zebranym dziś przez nas szkłem nie skaleczy się czyjeś dziecko, czyjś pies. Wyrwany z ziemi plastik nie zatruje mojego czy Twojego praprawnuka.

Naprawiliście dziś kawał naszej Polski, przyjaciele z Polska 2050!

Bardzo Wam dziękujemy! Dziękuję! 🙂

Z uwagą wysłuchałem wczorajszego przemówienia Zuzanny Rudzińskiej-Bluszcz, obywatelskiej kandydatki na Rzecznika Praw Obywatelskich, popartej przez niemal 700 organizacji społecznych z całej Polski. Mówiła w nim o sprawach kluczowych z punktu widzenia naszej przyszłości jako wspólnoty. ...O problemie przemocy domowej, o niedożywionych dzieciach, o starzejącym się społeczeństwie, o zapaści systemu ochrony zdrowia, o ekologicznej katastrofie.

W przemówieniu kandydatka przekonywała członków Komisji do myślenia w kategoriach obywatela, nie tej czy innej partii. Mówiła: „Proponuję dzisiaj zrobić pięć kroków do tyłu i spojrzeć na te kwestie bez przerzucania się odpowiedzialnością. Chciałam Państwa dzisiaj prosić o spojrzenie na te problemy w duchu roty Państwa przysięgi, że każdy z Państwa rzetelnie i sumiennie wykonuje obowiązki wobec Narodu, czyni wszystko dla pomyślności Ojczyzny i dobra obywateli. Każdy z Państwa ślubował to samo. Wszyscy jak tutaj siedzimy, wszyscy w Polsce mamy tę samą Ojczyznę i służymy wszystkim obywatelom”.

Posłowie partii rządzącej rzeczywiście otrzymali wczoraj szansę na zrobienie „pięciu kroków do tyłu” i poparcie bezpartyjnej, apolitycznej, niezależnej kandydatkę na stanowisko, które potrzebuje dziś w Polsce prawdziwie niezależnego opiekuna. Szybko okazało się, że posłów większości nie było stać na ten gest. Na posiedzeniu sejmowej komisji negatywnie zaopiniowali kandydaturę Zuzanny Rudzińskiej-Bluszcz, choć większość z nich nawet nie pofatygowała się na salę obrad! 13 głosów "przeciw" poprzedzono zaledwie jednym pytaniem, w dodatku odnoszącym się do oceny reform PiS, a nie do losu obywateli Rzeczpospolitej. Jakby tego było mało, nikt nie zadbał o poinformowanie czekającej na Konwent Seniorów kandydatki o zdjęciu tego punktu z wieczornego głosowania. Zamiast tego Straż Marszałkowska wyprosiła ją z galerii sejmowej, więc oczekująca do późnego wieczora na odwołane wcześniej głosowanie kandydatka nie miała nawet gdzie usiąść. To wtedy powstało zdjęcie, które od wczoraj obiegło polski internet.

Co dalej? Wraz z negatywną oceną Komisji, PiS złożył do skolonizowanego przez siebie Trybunału Konstytucyjnego wniosek o zbadanie zgodności z Konstytucją przedłużania kadencji RPO. Oznacza to, że polskie władze mogą próbować obejść przepisy pozwalające pełnić funkcję Rzecznika do czasu wyboru następcy. Po raz kolejny partyjniactwo i kolesiostwo wygrywa z rozumieniem polityki jako dialogu i rozwiązywania wspólnych problemów. W żaden sposób nie przybliża nas to do załatwienia choć jednej z wielu bardzo trudnych spraw, o których mówiła wczoraj Zuzanna Rudzińska-Bluszcz

🌍Polska 2050 Lubuskie kontynuuje rozpoczęte w lutym
Eko Spacery które są kontynuowane w różnych częściach województwa
🌍 Niedawno odbył się kolejny #trashchallenge, tym razem w małym nadodrzańskim miasteczku - Bytomiu Odrzańskim.

🌞Korzystajcie z końca lata i ...zorganizujcie podobną akcję w swojej okolicy.
☑Jeśli nie wiecie jak się za to zabrać - napiszcie do swojej lokalnej ekipy Polska 2050

💛To doskonała okazja na rodzinny wypad, wyjście ze znajomymi czy dzieckiem.
💛Miło widzieć, że w takich wydarzeniach biorą udział całe rodziny

#Polska2050 #Lubuskie #Trashchallenge

Dzień dobry 🙂 Zobaczcie, tak w głosowaniach działały nasze "ręce" w sprawie "Piątki dla zwierząt":

#StopFurChallenge
Polska 2050 poparła zakaz chowu i hodowli zwierząt futerkowych w celu pozyskania z nich futer. Zakaz wejdzie w życie po upływie 12 ...miesięcy.

#StopLancuchom!
Polska 2050 poparła zakaz stałego trzymania zwierząt na uwięzi oraz zakaz używania łańcucha i kolczatki, również do tymczasowego trzymania zwierząt na uwięzi. Tymczasowe trzymanie zwierząt będzie możliwe na uwięzi o długości minimalnej 6m, zapewniając zwierzęciu korzystanie z wybiegu o powierzchni co najmniej 20 m2 i nie dłużej niż 12 godzin. Zakaz wejdzie w życie po upływie 6 miesięcy.

#RytualNieEksport
Polska 2050 poparła zakaz uboju rytualnego zwierząt w celach eksportowych. Ubój rytualny będą mogły prowadzić związki wyznaniowe wyłącznie na własny użytek na terenie Polski, pod ścisłym nadzorem weterynaryjnym. Zakaz wejdzie w życie po upływie 30 dni.

#RadaDoSprawZwierzat
Polska 2050 poparła powołanie przy ministrze właściwym do spraw administracji publicznej Rady, do której wejdzie 9 przedstawicieli stowarzyszeń ochrony zwierząt, schronisk, instytucji naukowych, lekarze weterynarii oraz hodowcy. Rada ma składać roczne sprawozdania na temat dobrostanu zwierząt w Polsce. Pierwsze sprawozdanie ma zostać złożone do 15 listopada 2021roku.

#WeteraniNa4nogach
Polska 2050 poparła wprowadzenie świadczenia dla zwierząt wykorzystywanych do celów służbowych (np. w zakresie ratownictwa i poszukiwania osób), wypłacanego opiekunowi zwierzęcia, które zakończyło służbę. Świadczenie będzie płatne z budżetu państwa za pośrednictwem organów, które dokonały wycofania zwierzęcia ze służby i będzie przeznaczone na pokrycie wydatków niezbędnych dla zwierzęcia po zakończeniu jego służby. Uprawnienia wejdą w życie po upływie 30 dni.

#CyrkBezZwierząt
Polska 2050 poparła wprowadzenie całkowitego zakazu wykorzystywania zwierząt w cyrkach, objazdowych menażeriach oraz pokazach rozrywkowych, a także sprowadzania zwierząt do takich celów z zagranicy.
Zakaz wejdzie w życie po upływie 6 miesięcy.

#StraznicyZwierzat
Polska 2050 poparła rozszerzenie kompetencji organizacji pozarządowych w zakresie ochrony zwierząt i umożliwienie asysty policji w razie odbioru źle traktowanych zwierząt oraz częstsze kontrole schronisk dla zwierząt i nadanie inspekcjom weterynaryjnym prawa do nakładania mandatów.

#WiecejPrawDlaZwierzat
Polska 2050 poparła również:
- zakaz prowadzenia schronisk dla zwierząt jako przedsiębiorstw,
- zakaz sprzedaży psów i kotów przez Internet, a także zbywania zwierząt domowych małoletnim,
- zakaz stwarzania warunków występów, treningów i tresury oraz stosowania metod postępowania ze zwierzętami wykorzystywanymi do celów filmowych, sportowych i specjalnych zagrażających ich życiu i zdrowiu lub powodujących ich cierpienia,
- nakaz przetrzymywania, hodowli i prezentacji zwierząt wykorzystywanych do celów widowiskowych, filmowych, sportowych i specjalnych jedynie w stadninach, ogrodach zoologicznych lub podobnych miejscach służących obserwacji zwierząt albo w miejscach przeznaczonych dla zwierząt wykorzystywanych do celów specjalnych, pod nadzorem Inspekcji Weterynaryjnej.

Dziękuję Hanna Gill-Piątek, zrobiliśmy dobrą robotę!

W czwartkowe popołudnie spotkałem się z wolontariuszami i sympatykami Ruchu Polska 2050 w Szydłowcu. Każde takie spotkanie przypomina mi, jak daleko zaszliśmy. Myśmy w kampanii zrobili coś z niczego. W sierpniu ubiegłego roku byłem tylko ja. Teraz jest nas ponad dwadzieścia ...tysięcy.

W czasie spotkania rozmawialiśmy m.in. o przyszłości Ruchu, o głosowanej przez Sejm tzn. ustawie bezkarnościowej, a także o bolączce wielu mieszkańców Szydłowca: wykluczeniu pracowników przez automatyzację produkcji. Dziękuję za wspaniałe spotkanie!

#Polska2050

Działaj z nami

Bądź na bieżąco. Na swoją skrzynkę mailową informacje o naszych działaniach ogólnopolskich i lokalnych oraz możliwościach wspólnego działania.
Osoby mieszkające poza granicami Polski prosimy o podanie kodu pocztowego 00-000.

Pani/Pana dane osobowe pozyskiwane w związku z usługą newsletter/formularza rejestracyjnego na stronie www.polska2050.pl są przetwarzane przez Fundację Polska Od Nowa, jako administratora danych osobowych, z siedzibą przy ul. Sewerynów 6 lok. 16, 00-331 Warszawa, e-mail: [email protected] przez czas trwania zgody osoby uprawnionej.

Pani/ Pana dane osobowe mogą podlegać profilowaniu i zautomatyzowanemu przetwarzaniu lub być rzekazywane podmiotom trzecim, ponieważ administrator korzysta z narządzi technologicznych udostępnianych przez podmioty trzecie dla celów rozsyłania informacji i hostingu treści na stronie www.polska2050.pl [POLITYKA PRYWATNOŚCI].

Ma Pani/ Pan prawo:

a) do żądania od administratora danych dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także do sprzeciwu co do przetwarzania danych oraz ich przenoszenia,

b) do cofnięcia w dowolnym momencie udzielonej zgody na przetwarzanie danych osobowych – w takim przypadku nie wpływa to na przetwarzanie danych przed cofnięciem zgody,

Ma Pani/Pan prawo do wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych na naruszenie przez administratora danych zasad przetwarzania danych. Więcej informacji na temat celu i sposobu przetwarzania Pana/Pani danych osobowych znajduje się tutaj.

Kontakt z administratorem możliwy jest za pośrednictwem poczty na adres administratora wskazany powyżej lub elektronicznie poprzez e-mail: [email protected].

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności . Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi. Polityka prywatności.